Świętochłowickie przejście dla pieszych w konkursie na modernizację, lecz czy na pewno wybrano te właściwe?
Na zdjęciu niebezpieczne przejście dla pieszych, którego nie uwzględniono w konkursie.Fot. Redakcja portalu (arc)

Miasto Świętochłowice weźmie udział w konkursie na modernizację jednego z przejść dla pieszych. Jeżeli wygra konkurs, wytypowana „zebra” zostanie zmodernizowana przez inicjatora konkursu, którym jest PZU.

 

Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach informuje:

W ramach kampanii „ Kochasz ? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, którego pomysłodawcą jest PZU, miasto Świętochłowice weźmie udział w konkursie „Aktywne przejście dla pieszych”. Władze samorządowe w porozumieniu ze świętochłowicką policją wytypowało przejście dla pieszych, które weźmie udział w konkursie. Przejście to jest usytuowane w obrębie skrzyżowania ulic Bytomska – Powstańców Śląskich. Zwycięska „zebra” zostanie wyposażona w aktywne oświetlenie , które zapala się w chwili, gdy pieszy zbliża się do pasów oraz maty antypoślizgowe i system stale święcących „kocich oczek”. Wszystko to w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych na świętochłowickich drogach.

Jak informuje Marcin Michalik, rzecznik KM Policji w Świętochłowicach - od początku 2015 r odnotowaliśmy w mieście 9 wypadków w tym 3 z udziałem pieszych ( 1 z winy pieszego ), oraz 125 kolizji drogowych. Miejscem szczególnie zagrożonym zdarzeniami drogowymi jest ulica Bytomska, szczególnie skrzyżowanie DTŚ.

(Źródło: KMP Świętochłowice)

Swoją drogą szkoda, że osoby, które decydowały o przyznaniu miejsca do modernizacji nie zastanowiły się nad tymi przejściami, które są szczególnie niebezpieczne w mieście w opinii mieszkańców Świętochłowic, a do takich należy przede wszystkim przejście przy zbiegu ulic Bytomskiej i Sikorskiego. W ostatnich latach to na tym przejściu dochodziło do wielu potrąceń pieszych, w tym także dzieci. W okolicach tego przejścia nader często dochodzi do stłuczek, a także poważniejszych kolizji drogowych. Wypada mieć nadzieję, że być może miejsce to zostanie uwzględnione przy okazji kolejnych konkursów tego typu, lub ktoś zacznie wreszcie dostrzegać ryzykowne przejście także poza konkursem...


 

red.

31-08-2015 admin 2987

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • dziękuję za info
  • Z tego co mi wiadomo(droga plotkarska ) "Pan Kurczakos" zapewnia sobie tym "emeryture",maja byc podobno mieszkania na sprzedaz/wynajem i pewnie na dole lokale handlowe.
  • poważnie sie pytam
  • aleś dow[*****]ny ( może do ustny nie wiem ) ;p;p ja na poważnie pytam bo juz wróble świerkają że jakieś booordello ma być :)
 • Słusznie wybrała nasza władza to przejście -może i tam teraz mały ruch pieszych ale już niedługo bedą walić tłumy na zawody żużlowe i inne imprezy masowe i ni tylko!!! Tak ,że mamy do czynienia z geniuszem wyprzedzajacym nasze czasy i planującym dalej niż nam plebejuszom się przyśnić może. Zatem "ruki po szwam" i "halty sznauce"!!!!!
  No i najważniesze!! Ten cud mniemany tak ulokowany oglądać będą codziennie tysiace kierowców jadących od i do średnicówki, a tam gdzie dzieją się wypadki, koło Sikorskiego efekt propagandowy byłby zdecydowanie mniejszy i bardziej tylko dla tubylców , którzy już znają geniusza!!!!
 • Podziwam tych ktorzy wchodza na pewniaka na pasy na Bytomskiej wogole nie upewniajac sie z jaka prekoscia zbliza sie pojazd i czy wogoel podjal manewr hamowania,wszystko do czasu jak pojedzie jakis mocarz na mocarzu,zycze szczescia
  • Na górze bedzie hotel Ritz,na dole butiki:IWC Schaffhausen,Zegna,Prada oraz Pertini.
  • teraz jadąc od skrzyżowania z chorzowską światła będziemy mieli co 200 m, rzeczywiście [*****]isty pomysł

   Rzeczywiście jak ktoś czyta bez zrozumienia to wychodzą takie [*****]iste posty
 • Ale za to sukces swiony.pl - oni o tym pisali :)
  Widać kto ma chody :)
 • Lepiej niech się miasto zajmie przejazdem dla rowerów przez tory tramwajowe przy Krasickiego. Jak ktoś ma MTB, to może nie mieć problemów, ale przy cieńszych oponach, to już koszmar.
 • Lepiej niech się miasto zajmie przejazdem dla rowerów przez tory tramwajowe przy Krasickiego. Jak ktoś ma MTB, to może nie mieć problemów, ale przy cieńszych oponach, to już koszmar.
 • Uważam, że dla warunków określonych w konkursie wybrano najodpowiedniejsze przejście. Oczywiście przejście na skrzyżowaniu Bytomska-Sikorskiego posiada zdecydowanie większy "potencjał" wypadkowy ale te rozwiązania zaproponowane w konkursie nie przyniosą poprawy, moim zdaniem, w tym konkretnym miejscu.
 • Śmiechu warte, wybrali przejście naprzeciwko skałki po którym prawie nikt nie chodzi. A może to już przymiarki do przetargu na Skałkę co? teraz jadąc od skrzyżowania z chorzowską światła będziemy mieli co 200 m, rzeczywiście [*****]isty pomysł
 • zdjecie stare.....czy ktos moze wie co tam za tymi kurzakami _ gołębiami :):) sie buduje ?????

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność