XLVII sesja Rady Miasta Świętochłowice - relacja online

XLVII sesja Rady Miasta Świętochłowice - relacja online

Odbywa się właśnie kolejna XLVII sesja Rady Miejskiej w Świętochłowicach. Porządek obrad zawiera 19 punktów, które jednak na wniosek radnych mogą zostać rozszerzone. Zapowiada się gorąca atmosfera. Wszystkich czytelników zapraszamy na relację online prosto z sali sesyjnej na Katowickiej 54. By na bieżąco śledzić wszystkie wypowiedzi, wystarczy odświeżać stronę.

16 maja kolejna rozprawa w procesie byłego prezydenta

16 maja kolejna rozprawa w procesie byłego prezydenta

Przewód sądowy, w którym na ławie oskarżonych zasiada były prezydent Świętochłowic Eugeniusz Moś trwa już trzeci rok. W grudniu 2013 roku zapaść miał wyrok, jednak dzięki uwzględnieniu wniosków obrony wyznaczono termin kolejnej rozprawy, która miała zostac przeprowadzona w styczniu 2014 roku. Nie doszło do niej, a po miesięcznym oczekiwaniu przez naszą redakcję na jakiekolwiek informacje z mikołowskiego sądu, otrzymaliśmy w końcu odpowiedź.

Spotkanie prezydenta, radnego i naczelników z młodzieżą

Spotkanie prezydenta, radnego i naczelników z młodzieżą

Jak informuje strona internetowa Urzędu Miasta Świętochłowicka Rada Młodzieżowa, złożona z przedstawicieli szkolnych samorządów, spotkała się z prezydentem miasta Dawidem Kostempskim i naczelnikami dwóch wydziałów. Młodzież zapoznała się ze Strategią Rozwoju Miasta do 2030 roku  i wydarzeniami kulturalnymi zaplanowanymi na najbliższe miesiące.

Prezydent promuje GZM na lazurowym wybrzeżu

Prezydent promuje GZM na lazurowym wybrzeżu

Jak informuje strona internetowa GórnoŚląskiego Związku Metropolitarnego, reprezentacja "Metropolii Silesia" z prezydentem Świętochłowic na czele gości właśnie na lazurowym wybrzeżu.


W trakcie targów w Cannes udział swój zapowiedziało ponad 300 europejskich samorządów, w tym 52 delegacje z Polski.

Oświadczenie Ruchu Ślązaków po XLVI sesji RM

Oświadczenie Ruchu Ślązaków po XLVI sesji RM

Nadal nie milkną echa ostatniej sesji Rady Miasta, w której doszło do konfliktu pomiędzy prezydentem Kostempskim a radnymi Ruchu Ślązaków. Przypomnijmy, że zgodnie z zapisem wideo jak i relacją online w naszym portalu, prezydent miasta nazwał publicznie kłamcą radnego Nowaka zarzucając radnemu wielokrotne łamanie prawa z sesyjnej mównicy, w ostrych słowach odniósł się także do radnego Rafała Świerka oraz całej grupy radnych opozycji. Stowarzyszenie Ruch Ślązaków wydało swoje oświadczenie na okoliczność wydarzeń, jakie odbyły się na sesji. Oświadczenie rozesłano do lokalnych mediów.

Zbigniew Nowak: Nie jestem kłamcą, nie łamię prawa.

Zbigniew Nowak: Nie jestem kłamcą, nie łamię prawa.

XVLI sesja rady miasta Świętochłowice, zwołana w walentynki, w trybie nadzwyczajnym przez radnych opozycji przejdzie do historii nie tylko z powodu kolejnej uchwały w sprawie wystąpienia naszego miasta ze struktur GZM, ale przede wszystkim z powodu konfliktu, jaki wybuchł w trakcie obrad pomiędzy prezydentem Kostempskim a radnym Zbigniewem Nowakiem.

Aktualizacja relacji z XLVI sesji RM [WIDEO]

Aktualizacja relacji z XLVI sesji RM [WIDEO]

W dniu 14 lutego, poza awizowaną już wcześniej XLV sesją Rady Miasta, odbyła się jeszcze jedna, zwołana przez radnych w trybie art. 20, ust. 3 Ustawy o samorządzie gminnym nadzwyczajna sesja RM. Obrady rozpoczęły się 15 minut po zakończeniu sesji XLV. Prezentujemy tekstową relację online oraz zapis wideo dostępny dzięki uprzejmości ŚTM.

Wspólne Świętochłowice pójdą do wyborów!

Wspólne Świętochłowice pójdą do wyborów!

Jako pierwsze w mieście, Stowarzyszenie "Wspólne Świętochłowice" ogłosiło dzisiaj swoją deklarację udziału w wyborach samorządowych 2014 roku w Świętochłowicach. Organizacja znana do tej pory z wielu projektów, które realizowała społecznie dla mieszkańców miasta, tym razem postanowiła powalczyć o czynny udział w życiu samorządowym, przedstawiając mieszkańcom szereg argumentów i działań jakie zamierza w tym celu podjąć.

Wojewoda uchylił uchwałę o wyjściu z GZM - co dalej?

Wojewoda uchylił uchwałę o wyjściu z GZM - co dalej?

Wojewoda Śląski uchylił uchwałę Rady Miasta Świętochłowice z dnia 28.12.2013 roku o wystąpieniu Świętochłowic z Górnośląskiego Związku Metropolitarnego. Przyczyną jest błąd w odatowaniu zapisów uchwały. W trakcie zbliżającej się lutowej sesji Rady Miasta nie jest wykluczone, że uchwała będzie ponownie poddana głosowaniu

Jak zostać celebrytą - czyli pląsając z Prezydentem

Jak zostać celebrytą - czyli pląsając z Prezydentem

Niepomiernego szoku mogli doznać dzisiaj ci mieszkańcy Świętochłowic, którzy z uwagą śledzą media społecznościowe. W zupełnie nowej roli objawił się Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski. Prezydent wraz z grupą (prawdopodobnie) przyjaciół pokazuje mieszkańcom miasta, jak powinien wyglądać rasowy "street dance",  którego nie powstydziłby się chyba sam Agustin Egurrola.

Ostro wówczas zareagowałem - rozmowa z R. Łatasiem

Ostro wówczas zareagowałem - rozmowa z R. Łatasiem

Przygodę z lokalną polityką rozpoczynał osiem lat temu od kandydowania z list Porozumienia Świętochłowickiego. W 2010 r. uzyskał mandat radnego z listy Prawa i Sprawiedliwości, by po niedługim czasie stać się przewodniczącym klubu radnych Platformy Obywatelskiej. Z Rafałem Łatasiem rozmawiamy o jego działalności politycznej oraz sytuacji w świętochłowickiej Platformie.

Pożegnanie z metropolią Silesia

Pożegnanie z metropolią Silesia

Podczas ostatniej w 2013 roku sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach - tzw. budżetowej zadecydowano o wystąpieniu Świętochłowic z Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Wniosek w tej sprawie zgłosili radni Ruchu Ślązaków. Głosowanie poprzedziła dyskusja, w której padały argumenty merytoryczne i polityczne. Cała sprawa nie jest prosta, a przyczyny i skutki decyzji o opuszczeniu związku dość złożone.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność