Wspaniała Czwórka - czyli wszystko jasne. A.D. 2014

Wspaniała Czwórka - czyli wszystko jasne. A.D. 2014

W nieodległej przeszłości zawiązało się nowe stowarzyszenie pod nazwą "Razem dla Świętochłowic z Dawidem Kostempskim". Skupia mieszkańców chcących aktywnie kreować rzeczywistość naszego miasta. Skupia też samorządowców i działaczy społecznych. Będą oni uczestniczyć aktywnie w wyborach samorządowych, popierając kandydaturę aktualnego prezydenta - oświadczył w trakcie briefingu prasowego Wojciech Przetacznik. Sam prezydent potwierdził, że będzie startował w wyborach pod tym samym szyldem.

Oświadczenia majątkowe za 2013 - kto zarobił najwięcej?

Oświadczenia majątkowe za 2013 - kto zarobił najwięcej?

Ponad 183 700 tys. zł zarobił w 2013 roku pierwszy na liście najlepiej zarabiających pracowników publicznych w Świętochłowicach - wiceprezydent Bartosz Karcz. W pierwszej piątce osób, które w 2013 roku uzyskały największe przychody, znajdziemy także dyrektora Szkoły Podstawowej nr 19, komendanta straży miejskiej, prezesa świętochłowickiego ZOZ a także byłą wiceprezydent Aleksandrę Skowronek. Prezydent Kostempski z zarobionymi 166 tysiącami w rankingu zajmuje miejsce szóste.

Opublikowano oświadczenia majątkowe radnych

Opublikowano oświadczenia majątkowe radnych

19110 zł wynosi średnio roczna wysokość diety radnego miasta Świętochłowice. To daje 1592 zł miesięcznego dochodu z tytułu wykonywania tej funkcji w samorządzie. Jak wynika z danych statystycznych wynikających z oświadczeń majątkowych za rok 2013, tylko jedna osoba w gronie radnych uzyskała przychód wyłącznie z wykonywania działalności radnego. W znakomitej większości świętochłowiccy radni to jednak osoby majętne i dające sobie doskonale radę pod względem finansowym.

W Świętochłowicach powstało nowe stowarzyszenie!

W Świętochłowicach powstało nowe stowarzyszenie!

Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świętochłowicach Wojciech Przetacznik to prezes nowego stowarzyszenia jakie powstało w kwietniu 2014 roku w naszym mieście. O powołaniu jakiejś organizacji mówiło się w mieście już od jakiegoś czasu, jednak informacja jaką można znaleźć w Krajowym Rejestrze Sądowym trzeba przyznać jest nieco zaskakująca.

Afera taśmowa - podsłuchane rozmowy przy wódeczce

Afera taśmowa - podsłuchane rozmowy przy wódeczce

Od kilku dni media trąbią o aferze taśmowej z udziałem czołowych polskich polityków. Sytuacja odbija się szerokim echem w całym kraju, a coraz więcej Polaków uważa, że sytuacja naszego kraju staje się dramatyczna. Polacy zastanawiają się, czy można jeszcze zaufać rządzącej Polską Platformie Obywatelskiej, coraz więcej ludzi otwarcie przyznaje, że nie powierzy więcej swojego zaufania tej partii. Istotne jest to szczególnie dlatego, że w listopadzie tego roku odbędą się wybory samorządowe. Ugrupowania opozycyjne w całym kraju otwarcie przyznają, że nadszedł czas rozliczenia.

Show must go on - czyli starym rankingiem w wyborców

Show must go on - czyli starym rankingiem w wyborców

W polityce niezbędna jest ciągłość zdarzeń. To podstawa budowania wizerunku, zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym tego słowa znaczeniu. Musi się dziać. Przedstawienie musi trwać. Idealnie jest wtedy, kiedy historia i ilość zdarzeń pozwala na płynne i chronologicznie ich przedstawienie opinii publicznej. Można oczywiście tworzyć nieograniczoną ilość wersji tych samych informacji i zapętlać je aż do obrzydzenia. Kiedy jednak i na to brakuje już weny, z pomocą zawsze może przyjść ... stary ranking.

Wyniki wyborów do Europarlamentu

Wyniki wyborów do Europarlamentu

Za nami wybory do Europarlamentu. O tym, że frekwencja była niska, niższa niż kilka lat temu, już wiemy. Jak przedstawiają się wyniki w Świętochłowicach? Czy poszczególne dane okażą się zaskakujące? Spójrzmy na statystyki z danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiesław Lewicki: "Chemy żeby Polska była Polską"

Wiesław Lewicki:

Na ostatniej prostej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego media prześcigają się w publikacji wszelkiego rodzaju rankingów wyborczych. Nie ulega wątpliwości, że jedną z największych niespodzianek w tej kampanii jest wysokie miejsce w sondażach i olbrzymie poparcie społeczne wyrażane w mediach społecznościowych dla Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin - Mikkego.

Rozprawa Mosia znów odroczona

Rozprawa Mosia znów odroczona

16 maja br. miała się odbyć kolejna rozprawa sądowa dotycząca byłego prezydenta Świętochłowic - Eugeniusza Mosia. W piątek nie poznamy jednak finału toczącego się postępowania. Po raz kolejny w postępowaniu przesunięty został termin rozprawy.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność