Marek Palka zostanie prezydentem Świętochłowic?

Marek Palka zostanie prezydentem Świętochłowic?

Marek Palka będzie startował w tegorocznych wyborach na prezydenta miasta Świętochłowice - taką informację podał dziś jeden z zaprzyjaźnionych z Urzędem Miasta w Świętochłowicach portali internetowych. Podobnie, jak 4 lata temu będzie reprezentował w wyborach Prawo i Sprawiedliwość. Palka potwierdził fakt kandydowania w wypowiedzi udzielonej portalowi.

Służby, zadyma i Kalina - wideo z sesji RM III całość

Służby, zadyma i Kalina - wideo z sesji RM III całość

Aż tak emocjonującej sesji rady miasta nie mieliśmy od dawna. Zgodnie z zapowiedzią radnego Rafała Świerka w poniedziałek od godziny 20:00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajne - bo poświęcone tzw. "Aferze Kalinowej". Nerwowo było zarówno na mównicy, jak i w kuluarach, a wśród zgromadzonej publiki o mało nie doszło do regularnej "zadymy".

Nadzwyczajna sesja rady miasta - relacja online

Nadzwyczajna sesja rady miasta - relacja online

Wczoraj o godz. 20.00 w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji rady miasta. Dyskusje trwały do późnych godzin nocnych. W spotkaniu oprócz świętochłowickich radnych udział wzięli także: przedstawiciel firmy VIG - prezes Seweryn, poseł Maria Nowak oraz przybyli mieszkańcy. Polemikom nie było końca, na kolejne wystąpienia żywo reagowali także mieszkańcy. W końcu po długotrwałej wymianie zdań rada przyjęli uchwałę z której wynika, że o zagrożeniu inwestycji rewitalizacji stawu Kalina poinformowane zostaną odpowiednie instytucje.

Mroczna przeszłość prezydenta - czy wygrałby wybory?

Mroczna przeszłość prezydenta - czy wygrałby wybory?

Niedawno minął rok od publikacji nieznanych faktów z życiorysu prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego. Znany z budowania propagandy własnego sukcesu prezydent do dnia dzisiejszego nie odniósł się publicznie do utajnionego przez siebie kryminalnego epizodu w życiorysie, który mógł mieć decydujący wpływ na elekcję Kostempskiego. Sprawa nadal ma wiele zagadek, istnieje jednak szansa, że jeszcze w tym roku powróci do opinii publicznej, tymczasem przypominamy artykuł Tomasza Szymborskiego z lipca 2013, dzięki któremu mieliśmy możliwość, aby poznać te fakty.

Jak zapewnić byt zarządowi MPGL-u - LIII sesja rady miasta

Jak zapewnić byt zarządowi MPGL-u - LIII sesja rady miasta

Z biegiem czasu upływa obecna kadencja świętochłowickiego samorządu. W tym przedwyborczym okresie sesje rady miasta bywają ciekawe ale i kontrowersyjne. Niejednokrotnie dochodzi do gwałtownej wymiany zdań przeciwnych sobie klubów radnych. Niechybnie czuć, że zbliżają się wybory, władze miasta korzystając z okazji, próbują ugrać dla siebie przychylność mieszkańców miasta, a opozycja nie szczędzi krytyki wobec nieracjonalnych posunięć władz.

Moda na to, co śląskie - wywiad z Januszem Dubielem

Moda na to, co śląskie - wywiad z Januszem Dubielem

Jaki jest obraz Świętochłowic obecnie, jaki może być w przyszłości, czy miasto jest atrakcyjnym miejscem dla przyszłych inwestorów? Co oznacza pojęcie autonomiczny Śląsk i jak kształtuje się ten autonomiczny ruch w Świętochłowicach? O te i o inne aspekty związane z naszym regionem i Świętochłowicami pytamy społecznika, działacza i pedagoga - odpowiada Janusz Dubiel związany z Ruchem Autonomii Śląska i Stowarzyszeniem Dwie Wieże.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność