Powołano Radę Seniorów Świętochłowic. Na czele Krystyna Rawska i Zofia Pogoda

Powołano Radę Seniorów Świętochłowic. Na czele Krystyna Rawska i Zofia Pogoda

Niedawno pojawiły się informacje o powstaniu nowej rady w mieście. I już powstała. Tym razem to rada seniorów. W Świętochłowicach funkcjonuje już sporo różnej maści rad. Ich tworzenie to jedno z ulubionych zajęć prezydenta Kostempskiego. W każdej z nich w większości ulokowani są obywatele zgodnie podlegli prezydentowi lub współdziałający z nim na różnych płaszczyznach. Nie inaczej jest i tym razem, a nasze przewidywania sprawdziły się prawie w 100%. Na czele rady seniorów była prezydent i była radna, a w szeregach tylko dwoje przedstawicieli mieszkańców i aż dziewięciu działaczy różnych organizacji.

Co wolno prezydentowi.... czyli jak się umarza długi ze względu na ważny interes.... podatnika?

Co wolno prezydentowi.... czyli jak się umarza długi ze względu na ważny interes.... podatnika?

Niepokojący artykuł ukazał się dziś na portalu Wpolityce.pl. Okazuje się, że prezydent Świętochłowic - Kostempski, z uwagi na rzekomy ważny interes podatnika potrafi umarzać prywatnym firmom wysokie sumy podatków. Działanie takie, w obliczu katastofalnej sytuacji finansowej Świętochłowic godzi w interes miasta i jego mieszkańców. Prawdopodobnie takich sytuacji, jak ta opisana w artykule mogło być znacznie więcej, a sprawa umorzeń może mieć swój dalszy ciąg - nie tylko dzienikarski.

 

Tekst Tomasza Szymborskiego poniżej.

Dawid i ciocia Irenka - czyli sponsoring w Świętochłowicach

Dawid i ciocia Irenka - czyli sponsoring w Świętochłowicach

Dawid i ciocia Irenka - czyli sponsoring w Świętochłowicach. Ten przewrotny tytuł to nie kanwa obyczajowej historyjki, a smutna konkluzja sponsorowania etatów pewnej Pani przez miasto Świętochłowice i jego prezydenta. Czym zasłużyła sobie ta kobieta na pobieranie wynagrodzeń w mieście bez świadczenia pracy? Czy prywatne interesy Dawida Kostempskiego wymagają finansowego wsparcia z budżetu miasta Świętochłowice?

Prezydentowa pozywa za ksywkę - czy to absurd czy depresja?

Prezydentowa pozywa za ksywkę - czy to absurd czy depresja?

O poziomie polityka świadczy nie tylko to, ile wydaje na sukienkę, torebkę, zegarek czy garnitur. Klasą dla polityka jest otwarte i odważne stawianie czoła krytyce. Niestety niewielu polityków może się taką klasą pochwalić. Nową tradycją w Polsce staje się atakowanie mediów i prowadzenie wojen z dziennikarzami. Jeden ze znanych dziennikarzy śledczych został pozwany do sądu przez Agnieszkę Kostempską w prywatnym akcie oskarżenia za to, że posiada ona w środowisku samorządowym zabawną ksywkę "Barbie".

Gabriela Kaźmierczak jednodniowym prezydentem miasta

Gabriela Kaźmierczak jednodniowym prezydentem miasta

9 stycznia br. w fotelu prezydenckim zasiadła Gabriela Kaźmierczak, która na jeden dzień zastąpiła Dawida Kostempskiego. Rezygnacja miała charakter symboliczny i związana była z zeszłorocznym 22. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Właśnie wtedy za kwotę 790 zł zostało zlicytowane stanowisko prezydenta miasta. Zwyciężczyni do tej odpowiedzialnej funkcji przygotowywała się aż rok.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność