Zmiana terminu XXIV sesji Rady Miasta - obrady po negocjacjach odbędą się!
fot. ŚTM

XXIV sesja Rady Miejskiej w Świętochłowicach, na wniosek Prezydenta Miasta, odbędzie się 18 lipca 2016r. o godz. 14.00, a nie jak wcześniej zaplanowano 14 lipca. Zmiana terminu spowodowana jest wyjazdem służbowym Prezydenta Miasta. Radni obradować będą w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, przy ul. Katowickiej 54.

 

Krótki materiał wideo przygotowany przez Śląską Telewizję Miejską wyjaśnia przyczyny dotychczasowej absencji radnych opozycji w trakcie dwóch prób podjęcia obrad. Przewodniczący Rady Miasta Marek Palka w rozmowie telefonicznej z dziennikarką ŚTM potwierdza, że doszło do negocjacji, dzięki którym w dniu 18 lipca sesja w końcu odbędzie się. Potwierdza również, że Rada Miasta w obliczu aktualnych problemów i wyników finansowych miasta nie wyrazi zgody na jakiekolwiek dalsze zadłużanie Świętochłowic.

 


Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały nr XVI/155/15 Rady Miejskiej
w Świętochłowicach z dnia 21 grudnia 2015 roku w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Świętochłowice na 2016 rok.
4. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XVI/156/15 Rady Miejskiej
w Świętochłowicach z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Świętochłowice na lata 2016-2030.
5. Podjęcie uchwały w sprawie opinii do propozycji Planu Aglomeracji Chorzów- Świętochłowice.
6. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Świętochłowice.
7. Zamknięcie sesji.

15-07-2016 admin 5386

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • To tak jakbyś prosił głaz żeby się sam rozsypał na pył!
 • Wywalcie tę całą platformę i rozliczcie wreszcie za wyrządzone zło autochtonom i miastu. Mieszkańcy przyłączą sie do tej nieodzownej akcji, Prosimy Ruch Ślązaków i PIS o sfinalizowanie sprawy.
  • Wygląda na to, że nic nie zrozumiałeś z tego co się ostatnio w mieście dzieje. Ale pisz dalej komentarze, może w nagrodę miasto zacznie pokazywać .Nowe facjaty:) Albo POzwolą .Nowym POtrzymać rękę na pulsie:)
 • SLD UW RŚ PO a teraz PiS !!!!!! Ideały ?
  • Zaraz, czy to aby nie jest jedna z wielu fotek Palki w "gazetce" prezydenta???
   Wygląda na to, że miasto przestało pokazywać jego facjatę, więc zabrał zabawki i przeszedł do opozycji, hahaha
   Dodane obrazki:
  • Brawo panie Palka i ekipa zero kasy dla tych nieudaczników, potrzebują na gazetki, imprezki,itp
   zamkniecie kurek z kasą to się rozsypią tam kazdy dla siebie, zero ideałów a do tego się strasznie pocą
  • dno to takie wpisy i tak to wasze ostatnie podrygi, miasto zniszczone ale jadą, jadą ...............!!!
  • Ale wyszedł burak i gbur z Palki! Wystarczyło że Karcz go zgasł (i to dwa razy) i już chamskie zachowanie. Żenada!
 • Obejrzałem relację z tej odraczanej sesji. Ciekawe że przez Palkę nie odbyły się dwie sesje, bo bał się dyskutować o obligacjach, a gdy w programie sesji nie ma mowy o kredycie, Palka się o tym rozgaduje. Ot, taki "bohater".
 • słyszałam ze wkońcu sesja sie odbyła w ramach oszędności MPGK bedzie ręcznie wywozić kubły na wysyPISko - ale dobra informacja mają zwiekszyć zatrudnienie a kase POzyskają z UNii na szkolenie wóżkowych....kto miesszka w świetochłowicach to go to nie zdziwi jesteśmy przyzwyczajeni do tego widoku firmy sprzatajace zaopatrzyły panie w wózki dziecięce do sprzątania- chyba PObierają od 2 wózka 500+
  • chyba POwinnaś naPISać szmata na wietrze
 • Równanie:
  Chorągiewka na wietrze=Palka w radzie
  • Ograniczony to ty sam jesteś i masz klapki na oczach POpaprańcu!Ani razu tumoku nie wymieniłem nazwiska gościa o którym piszesz widać że tobie myślenie sprawia ból zaczynasz odwracać kota ogonem!
  • ..mamy 2 wyjścia - albo nie zapłacić za miesiąc lipiec albo zebrać wszystkie worki-smieci i zawieź pod urząd- ustawa smieciowa to śmieć POkroju naszego urzędu- nie ma ludzi kompetentnych no cóż takich radnych sobie wybraliście-mam nadzieję że w przyszłych wyborach nie POpełnicie takich błedów
  • Zaczyna się pisanie bzdur, bo nic mądrego nie zostało. A co ma rządzenie w kraju do samorządu? Jesteś ograniczony czy co? Tetaz rządzi PiS a u nas PO i co z tego?
   Myślenie nie boli - spróbuj!
   I przestań bronić Palke, bo wszyscy wiedzą że nie tylko przez ostatnie 6 lat kumał się z prezydentem. On zawsze był przy korycie a jego glosowania to i za,i przeciw, a nawet wsztrzymywał się.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność