Złotousta sekretarz i prezydenckie tablice - czyli jak powiedzieć dużo a nic nie przekazać
Samochód prezydenta Kostempskiego w godzinach służbowych pod SCC. Fot. www.kostempskiwonzeswion.pl

Podczas ostatniej sesji absolutoryjnej cynizmem wykazała się Sekretarz Miasta Ewa Jakubowska. Można nawet powiedzieć, że stała się cichym antybohaterem sesji absolutoryjnej. Nietrudno odnieść wrażenie, że kierowała się zasadą „powiedzieć dużo i nic nie przekazać”.Sprawa dotyczy wymiany tablic rejestracyjnych w prezydenckiej limuzynie oraz produkcji Pulsu Świętochłowic

 

Podczas odczytywania odpowiedzi na interpelacje radnych w przypadku kwestii poruszanych przez Zbigniewa Nowaka na temat powodów zmiany numerów rejestracyjnych auta służbowego Prezydenta Miasta, odparła:

Wyjazdy samochodów służbowych są na bieżąco monitorowane przez kierowców (sic!). Zgubienie tablicy rejestracyjnej nastąpiło w drodze z urzędu miejskiego i zgłoszono niezwłocznie przełożonemu po dostrzeżeniu zaistniałej sytuacji. Ze względów obiektywnych wykluczono możliwość kradzieży lub innego czynu przestępczego mającego doprowadzić do zniknięcia tablicy… W związku z powyższym uznano zgłoszenie zaistniałego faktu policji za bezzasadne.

Stowarzyszenie Przyjazne Świętochłowice przygotowało porównanie kosztów, jakie urząd poniósł po instalacji nowych tablic, a jakie poniósłby jedynie po uzyskaniu wtórnika.

 Z tabeli jasno wynika, że urzędnicy nie kierowali się kosztami (wszak to pieniądze publiczne, nie z ich prywatnej kieszeni). Wątpliwe też, by tak jak zwykły obywatel musieli oczekiwać na wtórnik 7 dni. Zatem jedynym argumentem przemawiającym za zmianą tablic jest ich trudna rozpoznawalność przez zwykłych mieszkańców. Tablice te zresztą zostały zmienione po wcześniejszych zapytaniach radnych o obecność auta służbowego pod galeriami handlowymi.

Kontynuując odpowiedzi na interpelację radnego Nowaka, by umieścić symbole miasta na autach służbowych, Pani Jakubowska odparła:

Ograniczenia w materii umieszczenia wyżej wymienionych (przyp. znaków i symboli miasta) podyktowane są względami technicznymi, to jest niemożnością niskokosztowej ingerencji w powłokę zewnętrzną samochodu bez całkowitego wykluczenia możliwych uszkodzeń lakieru, które spowodowałyby konieczność wysokonakładowych remontów blacharsko-lakierniczych.

Z ust Pani Sekretarz tego dnia padło jeszcze wiele bardziej lub mniej zabawnych odpowiedzi. Jedna z nich odnosiła się do pytania, jakie koszty miasto ponosi na prowadzenie serwisu miejskiego „Puls Świętochłowic”. Pani Jakubowska odparła:

Koszt przygotowania i dystrybucji serwisu „Puls Świętochłowic” w roku 2016 wynika z przeprowadzonego zapytania ofertowego i zawiera się w kwocie określonej w ust. 4 pkt 8 ustawy Prawo Zamówień Publicznych z dnia 29 stycznia 2004 roku.

Koniec. Kropka. Jednak najbardziej przerażający jest fakt, iż o ile przy interpelacjach i zapytaniach radny Nowak kieruje się troską o finanse Świętochłowic, o tyle zachowanie urzędniczki jest niejasne, oczywiście poza faktem, że za swą pracę jest opłacana przez Prezydenta na poziomie ponad 100 tyś. zł rocznie. Tym samym stajemy się świadkami sytuacji, w której człowiek zdobywający najwięcej, bo ponad 500 głosów świętochłowickich wyborców, poniżany jest  podczas pełnienia swojej funkcji publicznie przez opłacaną ze środków publicznych urzędniczkę, która o ironio – nie jest ze Świętochłowic i nikt poza wybrańcami nie wie skąd i po co się tu wzięła. Brak szacunku do osób z tak dużym poparciem społecznym powinien uzmysłowić mieszkańcom, że granice przyzwoitości zostały już przekroczone.

Wracając zaś do kwestii wymiany tablic rejestracyjnych zastanawiamy się, co tak naprawdę było powodem ich wymiany. W zagubienie jakoś nie chce nam się wierzyć. Poza tym z tablicami rejestracyjnymi prezydenta kojarzy nam się niestety zupełnie inna historia. Ale może o tym innym razem.

red.

07-06-2016 admin 2883

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Te same objawy. Nie ma też żadnego komunikatu.
 • Kto ma problemy wejść na stronę swietochlowice.pl
 • Rozumię że można zgubić jedną tablicę to normalka ale dwie na raz to kpiny!
  • Dziewczyny z organizacyjnego nazywają ją Dzidzia Piernik.
 • Osobiście o tym nie słyszałem. Ale są tacy, którzy zbierają takie informacje, robią zdjęcia itd. Będzie decyzja to i może będzie rozliczene. Sprawa karna i regres nienależnych korzyści. Dzisiaj podano informację o CBA w Urzędzie Marszałkowskim. Tegoroczne lato będzie bardzo gorące. Ciekawe czy Pani Sekretarz wyjaśniła już cud mniemany w UM. Mam na myśli dziwne tankowania pojazdów służbowych. Złosliwi mówią, że nie było żadnego cudu a tylko tankowanie prywatnego Audi.
 • A to prawda że auto woziło gości weselnych ?
  • No widzisz Hun, brak argumentów i odwracanie kota ogonem :)
   Wróbelki nie kłamią :)
  • Jak sie zoki kupi za swoj gelt, to co mie to? Zapłoć we kasie miasta za swojigo szefa 127,50 PLN i bydzie koniec godki.
  • Tom32 z ciebie taki Tom jak i ze mnie. Proponuję powołać biegłych sądowych - najlepiej z Częstochowy. Są już doświadczeni w temacie tablic rejestracyjnych. No i trochę znają naszego "bohatera"
 • Jeny może ktoś złośliwie poluzowoł te blaty? stracił to stracił... mo nowe i po sprawie.
  Jo nie rozumia po grzyba sie nad tym rozczulać?
  Jak sie fuzy zmieni z czornych na różowe to tyz bydzie afera?
  • Cos ci sie pokickalo. Nie wrobelki tylko wiewiorki (tez na w). I nie beger tylko delfin. I nie w umowe tylko inne dokumenta. Szykujta sie na dupno haja ze wspolnotami mieszkaniowymi. The time has gone....
 • A czy szanowna Redakcja może potwierdzić fakt, że Pan Beger miał podobno możliwość wglądu w umowę dotyczącą pulsu ale z niej nie skorzystał? Nie wierzę we wróbelki więc proszę o odpowiedź.
 • Nie rozumiem tego zdziwienia Szanownej Redakcji nad jakością odpowiedzi. A przepraszam, czy to pierwszy raz

  Ostatnia sesja RM poprzedniej kadencji: radny Kubas: Chcemy wyniki z badań Kaliny, zeczekamy nawet jeśli to wymaga dłuższej przerwy; wiceprezydent Karcz: Ach jakże mi przykro, dzisiaj UM już nie pracuje, ale w poniedziałek na pewno.

  Zresztą kto chętny może sam posłuchać, bo może nie wszystko dobrze zapamiętałem.

  https://www.youtube.com/watch?v=ti1p10gC7x4&index=42&list=PLzs9tXV1x2zrKtynxFd4ZdYj2IJRAnihx

  od 1:07:52 do 1:09:40
 • BMW model Fiona. I wszystko jasne.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność