Skarga byłego radnego oddalona. Jerzy L. poza Radą Miasta

Jak informuje na swoim facebook'owym profilu Marek Palka - Przewodniczący Rady Miasta Świętochłowice, skazany prawomocnym wyrokiem za korupcję były radny Jerzy L. nie wróci w tej kadencji do ław na sali sesyjnej. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach oddalił skargę skazanego.

 

Przypomnijmy, że Jerzy L., były wieloletni radny i jeden z  filarów drużyny prezydenta Dawida Kostempskiego został skazany prawomocnie za korupcję w słynnym procesie byłego prezydenta Świętochłowic - Eugeniusza Mosia. Wyrok - 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz dwuletni zakaz pełnienia funkcji publicznych, zgodnie z ustawą nie pozwalają byłemu radnemu pełnić funkcji. Decyzję o wygaszeniu mandatu radnego w kwietniu b.r. podjął komisarz wyborczy.

Były radny odwołał się jednak od decyzji komisarza do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ten jednak 23 czerwca oddalił skargę. Orzeczenie nie jest jescze prawomocne, były radny ma jeszcze możliwość wniesienia skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Jerzy L. prawdopodobnie skorzysta również i z tej możliwości.red.

01-07-2016 admin 1970

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • buchchchcha, zły typ
   Karcz to z całego delfinarium i tak najjasniejsza postać
  • myślę że akurat Karcz nie broniłby lesika, coś ci się pomyliło chyba
 • Skarga oddalono, jakże mi NIE przykro. I to nie tylko ja cieszę się (cieszę nie cieszę, no w każdym razie nie smucę się) z cudzego nieszczęścia. Już od samego rana dostałem kilka telefonów, mejli, a jeden kolega/sąsiad to nawet przeszedł osobiście. Nawet nie wiedziałem, że byli pracownicy ZUT "Zgoda" to tacy "źli ludzie byli". U nikogo, dosłownie u nikogo, nawet najmniejszego śladu współczucia dla Jerzego L. Co z nas byłych "Zgodziorzy" za ludzie? Bez serca! Ino jedna gryfno dziołszka (tej "frelce" ze "Zgody" to pogody ducha i figury też, mogłaby pozazdrościć niejedna nastolatka, ale tak richtig po prowdzie to była Ona pełnoletnia jeszcze za poprzednich sukcesów polskich piłkarzy) zwróciła na coś uwagę. Jeśli prawomocnie skazany pracuje nadal w miejskiej spółce, to może władze miasta mają zamiar nadać mu tytuł "Zasłużony dla miasta Świętochłowice", albo w inny sposób wynagrodzić mu "cierpienia".
  Serdeczne pozdrowienia dla Wszystkich byłych pracowników ZUT "Zgoda".
 • Ból przed utratą koryta jest ogromny,trzeba brzytwy nawt się łapać byle go nie stracić.Jak kasacja się nie uda to pozostaje jedynie wybielacz ACE!
  • skazaniec bryka sobie spokojnie na rowerku po piaśnikach z błogim uśmiechem na ustach
 • Wyrok skazujący jest prawomocny!!!Zatem jego konsekwencje to już automat!!!Te kolejne odwołania to kpina!!!Jednak polskie prawo jest jak gęste gówno -lepkie i śmierdzące- można sie latami odwoływac od wszystkiego, a wszystko po to aby prawo nigdy nie dotykało tych co je stanowia, ich rodzin, kolesi!!!Jak mawiał klasyk - niejaki Lenin : " prawo jest dlla nas i my decydujemykiedy i jak je stosujemy"!!!
  A tak na marginesie - jak to w polsce bywa najbardziej ukarana została ta co przyznała sie do winy!!!!
  Czy skazaniec Moś już jest na wywczasach, czy nadal paraduje po mieście, bo na przykład nie jest przyzwyczajony do celi bez klimatyzacji???
  • usiłował sie bronić piszesz - no cóż ma tak samo rece upaprane w gównie a ten go krył
 • A tak się starał go bronić zastępca Karcz ten sam co to za chwile wyskoczy z twojej lodówki, ten co to go wszędzie pełno ale ostatni do roboty.
  Fajne informacje o gościu dochodzą.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność