Skazany za korupcję Jerzy L. utracił mandat radnego

Postanowieniem komisarza wyborczego w Katowicach, świętochłowicki radny Jerzy L. utracił z dniem 5 kwietnia 2016 r. mandat radnego. Jerzy L. został prawomocnie skazany w głośnym procesie korupcyjnym wraz z byłym prezydentem Świętochłowic Eugeniuszem Mosiem, byłą sekretarz miasta Jolantą S-K oraz byłym wiceprezydentem Świętochłowic Czesławem Ch.

 

Świętochłowicki radny otrzymał wyrok 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, grzywnę oraz dwuletni zakaz piastowania funkcji publicznych, który pozbawia byłego radnego mandatu. Został skazany za nakłanianie prezesa MPGK do wręczenia łapówki byłemu prezydentowi Świętochłowic. Postanowienie komisarza wyborczego o wygaszeniu mandatu radnego L. opinii publicznej przedstawił Przewodniczący Rady Miasta Marek Palka.

 

 

Jerzy L. został w 2014 r. wybrany do Rady Miasta z list komitetu wyborczego "Razem dla Świętochłowic z Dawidem Kostempskim" zdobywając 214 głosów. Wcześniej był radnym "Porozumienia Świętochłowickiego" związanego z byłym prezydentem Świętochłowic Eugeniuszem Mosiem.

 

Były radny jest pracownikiem świętochłowickiego MPGL (były MZBM). Z informacji jakie dotarły do naszej redakcji wynika, że nie straci swojego stanowiska. Zarządca komunalny nie jest  już jednostką samorządową a spółką prawa handlowego, a tej - pomimo, że należy do Miasta Świętochłowice nie dotyczy zakaz piastowania funkcji publicznych.

 

Mimo utraty radnego L. klub związanych z prezydentem Dawidem Kostempskim radnych prawdopodobnie będzie pracował w tej samej obsadzie ilościowej, gdyż miejsce skazanego ma zająć Zofia Pogoda, która startowała w 2014 roku z tej samej listy i tego samego okręgu wyborczego uzyskując 154 głosy.

 

Jedyny skazany na "odsiadkę" bez zawieszenia Eugeniusz Moś, pomimo uprawomocnienia się wyroku już ponad 2 miesiące temu nadal cieszy się wolnością.

 

red.

07-04-2016 admin 4905

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Powiadomić centrale Solidarności jakiego mają "działacza"
 • Lesika się boją? Takiego patałacha i złodzieja? Za darmo go nie skazali!!! Kombinator jakich mało!!!!
  to jest złodziej złodziej i jeszcze raz złodziej, nawet jego synalek tez za korupcje skazany!!!!
  Cała rodzina to korupcyjna patologia!!!!
  • Zgroza ale ludzie się boją tego układu
 • do pracowników MPGL! jak to jest związkowcy , ze Lesik prawomocnie skazany reprezentuje Was - coś tu nie tak! wy chyba nic nie myślicie?!albo Wam jak zawsze obiecuje !
  • Owszem znałem kilku prawdziwych związkowców i w ZUT "Zgoda" i w innych zakładach. Tak jak wcześniej napisałem prawdziwy związkowiec z krwi i kości, to rzadkość wśród związkowych urzędasów. Prawie taka sama rzadkość, jak dobry radny czy prezydent miasta. Ludzie których wspominam jako prawdziwych związkowców, nie pełnią obecnie żadnych funkcji publicznych, więc nie uważam za stosowne używania ich nazwisk. Nie wiem, czy by sobie tego życzyli? Niektórzy są zresztą niestety już Świętej Pamięci.
   Nie wiem, czy w ogóle jakikolwiek związkowiec mógł uratować stocznie, huty, większość kopalń i innych zakładów pracy. "Wyrok śmierci" na polski, a w tym i śląski przemysł "wydali", "podpisali" i "wykonali" politycy. Więc myśle, że Prezydent RP Lech Wałęsa ponosi za ten stan rzeczy, jakąś część odpowiedzialności.
   Radnego Zbigniewa Nowaka nie znam osobiście z działalności związkowej, ale słyszałem o nim raczej dobre opinie.
   P.S. Tak mi się zdaje "ch-d-i-k-k", że już kiedyś rozmawialiśmy w "realu". A przynajmniej znam ten sposób obrony osoby Jerzego L. przez jego kolegów. Jerzy L. to albo był najlepszy przewodniczący związku zawodowego, albo tak jak Ty to robisz "wszyscy mają coś za uszami" więc "co tam Jerzy L.". Po moich ostatnich wpisach rozmawiałem z szerszym niż zwykle gronem byłych pracowników ZUT "Zgoda" i muszę Ci powiedzieć, że jednak uważamy inaczej. Skłaniamy się do "nominowania" Jerzego L. do mało zaszczytnego tytułu najgorszego związkowca w historii ZUT "Zgoda".
  • Prawdziwi związkowcy? Np Walesa ? Albo niejaki Nowak? Oni obronili stoczniowców i hutników? No pięknie! a oni przypadkiem nie ślizgali się po ścieżce własnej kariery? No i trzeba dodać że to bardzo wykształceni myśliciele.Co tam Lesik.
  • Zdarzają się, chociaż rzadko, prawdziwi związkowcy. Zdaniem wielu osób, Jerzy L. do nich nie należał. "Prześlizgał się", ale to jeszcze nie "game over". Jestem w kontakcie z tak jak napisałeś "na głodowych emeryturkach lub bez roboty", albo na marnych etatach, kilkoma "Dziołszkami" i "Karlusami" nadal młodymi duchem, mimo różnorakich problemów, a już niestety nie metryką. I wszyscy byli pracownicy ZUT "Zgoda" z któymi rozmawiałem są zdania, że to jest krok w dobrym kierunku, ale z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy. Mamy nadzieję, że to dopiero dobry początek :)
  • I tak się prześlizgał ileś tam lat i co?Nadal ma się dobrze a reszta jego byłych kolegów na głodowych emeryturkach lub bez roboty!Tak działają związkowcy!Wniosek jest prosty nie trzeba mieć szkoły wystarczy się dobrze ustawić i wskoczyć w odpowiednie układy.
  • Jako były pracownik ZUT "Zgoda" mogę stwierdzić, a o ile wiem nie jest to odosobniona opinia, że Jerzy L. był bardzo słabym przewodniczącym związku zawodowego.
 • do jo. opozycją prezydenta w świętochłowickiej RM jest tylko Ruch Ślązakow. do śmiecie. - Palka to się zgadza.
 • Swego czasu w swoim CV podawał ,że z zawodu jest \"przewodniczącym związku zawodowego\"!!!Pytałem go gdzie się taki fach zdobywa , a le niekt mi nie udzielił odpowiedzi!!!
 • Coraz mniej polubień i pochlebnych komentarzy na profilu delfina, się "towarzystwo" POwoli wycofuje widząc zachodzące w służbach zmiany.
  Gdzie są siostry Lubię, lubię, lubię
  Tylko "Nowoczesna" spóźniona otwiera drzwi do PO
  • Wiele kontrowersji budzą ostatnie wybory zarówno w kraju jak i w Świętochłowicach, dziwnie przy dwóch krzyżykach zyskiwał ten z pierwszego miejsca a podobno sporo takich przypadków było.
   Dziwnie podobno przybyło mieszkańców.
 • do xxx. Wyjdzie sprawa wyborów i będzie wiadomo jakie ogromne poparcie w mieście miał P. Świerk.
 • Nie trzeba wyroku, wystarczy sprawdzić kompetencje Lesika. Zawód? Działacz bez matury.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność