Kostempski znów chce czyścić Kalinę - program XXV sesji Rady Miasta
Na zdjęciu słynna przechadzka Dawida Kostempskiego i Komisarz Bieńkowskiej

Na 19 września zwołano XXV sesję Rady Miasta Świętochłowice. W bogatym porządku obrad znajdziemy m.in projekt uchwały o w sprawie wyrażenia zgody na realizację przez Gminę Świętochłowice przedsięwzięcia pn. Poprawa jakości środowiska miejskiego Gminy Świętochłowice - remediacja terenów zdegradowanych i zanieczyszczonych w rejonie stawu Kalina wraz z przywróceniem jego biologicznej aktywności. Prezydent chce upoważnienia Rady Miasta, które pozwoli mu złożyć kolejny wniosek o dofinansowanie. Początek obrad o godzinie 14:00.

 

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności oraz przyjęcie protokołów z obrad XXIII sesji Rady Miejskiej w dniu 2 czerwca 2016 r. i XXIV sesji Rady Miejskiej w dniu 18 lipca 2016 r.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym tj. od dnia  26.05.2016 r. 09.09.2016 r.
4. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały nr XVI/155/15 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 21 grudnia 2015 roku w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Świętochłowice na 2016 rok.
5. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XVI/156/15 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Świętochłowice na lata 2016 – 2030.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie  przyjęcia Lokalnego Programu Rewitalizacji Świętochłowic do roku 2030.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie aktualizacji Planu Gospodarki Odpadami oraz Programu Ochrony Środowiska dla miasta Świętochłowice.
8. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na realizację przez Gminę Świętochłowice przedsięwzięcia pn. „Poprawa jakości środowiska miejskiego Gminy Świętochłowice - remediacja terenów zdegradowanych i zanieczyszczonych w rejonie stawu „Kalina” wraz z przywróceniem jego biologicznej aktywności” oraz upoważnienia Prezydenta Miasta Świętochłowice do złożenia wniosku o dofinansowanie przedmiotowego przedsięwzięcia z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa II – Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego, Typ projektu 2.5.1 Wsparcie dla zanieczyszczonych lub zdegradowanych terenów.
9. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia dotacji celowej na dofinasowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych związanych z renowacją stolarki okiennej kaplicy Szpitala Powiatowego przy ul. Chorzowskiej 34 w Świętochłowicach.
10. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Świętochłowice.
11. Podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic: DTŚ, Bytomskiej oraz torów kolejowych i granicy administracyjnej miasta.
12. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w północno – zachodniej części miasta Świętochłowice w rejonie ulic Żelaznej i Chrobrego.
13. Podjęcie uchwały w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie Miasta Świętochłowice.
14. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr X/95/2003 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 22 października 2003 r. w sprawie utworzenia samorządowej instytucji kultury pn. Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach i nadania jej statutu.
15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XV/117/07 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 28 grudnia 2007 r. w sprawie nadania statutu Miejskiemu Zespołowi do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności
w Świętochłowicach.
16. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi mieszkańca na funkcjonowanie Szkoły Podstawowej Nr 10, przy ul. Łagiewnickiej 65 w Świętochłowicach.
17. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania oraz wolne wnioski zgłoszone przez radnych Rady Miejskiej w Świętochłowicach.
18. Interpelacje i zapytania radnych.
19. Wolne wnioski, informacje oraz oświadczenia.
20. Skargi wpływające do Rady Miejskiej w Świętochłowicach.
21. Zakończenie sesji.

 

źródło: UM Świętochłowice

12-09-2016 admin 8169

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • nie jest to prawdą co napisałaś gdyż portal Świony.pl jest własnością prywatną a ty najprawdopodobnie mylisz strony z adresem Świętochłowice.pl z tym że portal o takiej nazwie rzeczywiście prowadzi urząd. Pewnie zmyliła Cię nazwa, ale Świony to też znaczy Świętochłowice tylko że potocznie tak się mówi o mieście.Możesz w każdej chwili wejść na świony.pl i poczujesz od razu różnicę,zapraszam
 • Do "kasi" i "wioli". Polecałbym regularne czytanie obu wymienionych portali. Jak zresztą korzystanie z wszystkich innych dostępnych źródeł wiedzy o Świonach. Krytyczne spojrzenie na wszystkie świętochłowickie "środki masowego rażenia", rzecz jasna, jak najbardziej wskazane
  • Mam wielką nadzieję, że spotkamy się tutaj na portalu swietochłowicki.pl już za kilka, kilkanaście, no góra kilkadziesiąt godzin, wymieniając się uwagami o nowym artykule o Kalinie i o załączniku do uchwały.

   Ten pomysł z chodzeniem na sesje RM "jako wolny strzelec" ZNAKOMITY! Tylko nie zapomnij podzielić się wrażeniami i uzyskanymi informacjami z innymi mieszkańcami Świętochłowic, którym np. obowiązki zawodowe nie pozwalają obserwować sesji RM na żywo.

   Gdybym to ja był Adminem to już miałbyś (gdybyś tylko zechciał) akredytację. Uśmiechnąłem się, ale to całkiem na poważnie. Pozdrawiam!
 • ,,Kostempski znów chce czyścić Kalinę" ..chyba czyścić kasę miasta.....
  • naćpałaś sie co ty bredzisz jaki portal- inwigilowany i cenzurowany przez miasto treści niewygodne wizerunkowi delfina niepublikowane......
 • polecam inny portal www.swiony.pl to jest bardzo fajny portal i tam sa codziennie nowe wiadomosci i ogłoszenia pozatym tamten portal jest już 10 lat a ten dopiero rok,jakość dziennikarska zwsze na portalu świony jest na najwyższym poziomie jest co czytać i na emaila nawet przychodzą te informacje
  • Chyba zacznę chodzić na sesje RM jako wolny strzelec ! będę miał info z pierwszej reki a i zpytać będzie kogo!A ten portal to olewam tak jak admin nas.Może się jeszcze kiedyś gdzieś spotkamy. Powodzenia!
  • O ile dobrze zrozumiałem Admina, to tak jak dokument na który czekamy był załącznikiem do uchwały, tak teraz ma być załącznikiem do artykułu. Możemy obrazić się np. na swietochlowicki.pl i na swiony.pl zresztą też. Tylko co nam wtedy pozostanie "Nasza Gazeta Świętochłowice". Mam do Ciebie prośbę. Zaczekajmy jeszcze do końca tygodnia. A jeśli się nie doczekamy, to WYCHODZIMY. Admin słyszałeś to groźba Jeśli się nie postaracie w Redakcji naszego ulubionego portalu, to zostaniecie sam na sam z internautą o nicku "Szakira"
  • Chyba się nie doczekamy tego kwitu lub kwitów!Szkoda czsu koleś to chyba ręcznie wklepuje strona po stronie a w takim wypadku zajmie mu to z miesiąc.Tak jakby nie dało się tego zrobić w PDF-ie lub podać linka do strony!Miksuję się z tego portalu bo to dno wszystkie newsy wiszą tu tygodniami a jak coś jest nowego to takie skapywanie byle coś tam wkleić i zaś przez dwa tygodnie bedzie spoko.W takim tępie to śnieg prędzej spadnie.
  • Nie czepiaj się literówek. I nie wyzywaj mnie od popaprańców ani zwykłych, ani tych z PO. Ja cię nie oceniam za twój brak obiektywizmu
 • Kalina jest po to zeby na niej trwac przy korycie
  • Jak według ciebie staw Kalina dla zdrowia ludzkiego jest O.K. to jak następnym razem będziesz na tym swoim folwarku robił impreza dla VIP-ów to podaj im jedzenie na ołowianej zastawie z ołowianymi sztućcami. Taki powrót do antycznego Rzymu. Jak nie będziecie zbyt nachalnie wylizywać talerzy, ani za mocno grzebać widelcami w zębach to moim zdaniem będzie to absolutnie obojętne dla waszego zdrowia.
  • Co ja tu czytam!To teraz jesteś facetem a nie babą jak pisałeś wczesniej tak?Czyli miałem rację jesteś ściemniaczem pewnie do tego jeszcze z UM bo tak świetnie niby poinformowany!A tak na marginesie gdybym ja i mieszkańcy pobliskiego osiedla czasami tylko spacerowali lub przebywali w rejonie stawu to pewnie też czuli byśmy się wspaniale!Tylko że my tu mieszkamy POpaprańcu!I codziennie przebywamy w tym rejonie !!!!A to że przez dziesiątki lat nikt z tym nic nie robił to inna sprawa lecz czasy się zmieniły i ludzie przestali się bać cokolwiek mówić a jaśnie nam panujący na dodatek złożył obietnicę że staw i teren oczyści nikt mu pistoletu do głowy nie przykładał.Ludzie mają dosyć wciskania im kłamstw i oszustw a w szczególności przed wyborami bo wszyscy wiedzą o co chodzi!I jeszcze jedno!Skoro na różne inne pierdoły podkreślam pierdoły są pieniądze to na ten syf też się mają znalzć!
 • Przykryto Śmierdzącą Rawę -nie śmierdzi. Punkt dla Mosia. Kalina -śmierdzi. Minus dla Kostempskiego.
  • Ja mieszkańcom nic zaproponować nie mogę. A negowanie smutnych faktów takich jak to, że Kalina jest zasyfiona od wielu lat zakrawa na kpinę. To tak jakby za katastrofę w Czarnobylu miał odpowiadać Poroszenko.Zakłady zanieczyściły teren a nie Moś, Rawska, Kostemspki, Nowak, Palka itd.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność