Były prezydent Świętochłowic mimo wyroku nadal na wolności
fot. Polskie Radio

Historię procesu i wyroków w procesie korupcyjnym byłego prezydenta Świętochłowic oraz jego współpracowników znają już chyba wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Przypomnijmy, że Eugeniusz Moś - były prezydent otrzymał 2 lata i 10 miesięcy kary pozbawienia wolności, pozostali uczestnicy korupcyjnej zmowy wyroki dostali w zawieszeniu. Sęk w tym, że sprawiedliwość - sprawiedliwością, lecz skazani nie chcą uszanować wyroku sądu i próbują uniknąć konsekwencji.

 

Niedawno pisaliśmy o byłym radnym Jerzym L. który nie potrafiąc pogodzić się z utratą stanowiska i  diety radnego  i odwołał się - nieskutecznie od decyzji komisarza wyborczego pozbawiającej go mandatu.

Tymczasem główny bohater świętochłowickiej afery korupcyjnej - były prezydent miasta mimo dawno uprawomocnionego wyroku nadal nie rozpoczął odbywania kary pozbawienia wolności. Mieszkańcy często spotykają go na spacerach, przejażdżkach rowerowych czy choćby w kościele.

Telewizja Katowice przygotowała reportaż wyjaśniający taki stan rzeczy. Okazuje się, że były prezydent próbuje odwoływać się dalej oraz odraczać wykonanie swojej kary.

Za TVP Katowice:

"(...) Mimo że wyrok jest prawomocny, skazany przebywa na wolności. W nadesłanym do redakcji oświadczeniu na zarządzenie Prezesa Sądu Rejonowego w Mikołowie czytamy:
„(...) Skazany pozostaje nadal na wolności. Został złożony wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności i sprawa ta jest w toku. Obecnie trwa postępowanie kasacyjne. Teraz akta sprawy mają trafić do Sądu Najwyższego. (...)”.

Kliknij w poniższy link aby przejść do materiału wideo TVP Katowice:
http://katowice.tvp.pl/26058435/byly-prezydent-swietochlowic-jest-skazany-ale-przebywa-na-wolnosci

06-07-2016 admin 4179

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Zaś obudziły się te nieudane gamonie? Chodzące zera-co to za numery?
  • Nie zapominajcie że obecny prezydent wyraża , wrażał sie o tym kryminaliście bardzo pochlebnie tak jak i o skazanym lesiku.
 • Kryminalista Moś mimo prawomocnego wtroku dumnie kroczy po mieście a tu takie miki "24-latek odpowie przed sądem za kradzież z włamaniem, grozi mu nawet 10 lat więzienia. " Chodzi o tego głodnego co wybił sztbę i ukradł kurczaka za 10 zł!!!! A to polska właśnie!!!On pójdzie predzej siedzić niż ten ww wymieniony przestepca!!!!
 • na szkodę miasta? ziom chyba cie [*****]ało! kto działał na szkode chyba PO ! ci ludzie co ich skazano napewno dbali o miasto a ci co ich oskarżali miasto doili! nie wspomne już o prokuratorach(kolegach)i sędziach,którzy tak gładko przeszli przez te wszystkie pseudodowody albo się mylę....
 • a prawda to że oskarzonych którzy działali na szkodę miasta broniła kancelaria z kórą umowę ma/miało miasto ?
 • Czy to prawda że oskarżał Mosia ówczesny szef PO w mieście?
  • a ja widziałem pod urzędem takiego śmiecia! MPo go nie sprzątło iteraz śmierdzi!Taki śmierdziel. Fuuuuuj! A Mosia sprzątły śmiecie-no wiecie Towarzyszu zaprzańcu! Znamy go i wiemy,że facet jest ok.
  • a widywałem "świętojeb...." jak po pijaku prowadzony był pod urzędem , popołudniem do samochodu i to nie raz. tak się zachowuje porządny człowiek w pracy? porządny człowiek nie oszukuje na podatkach , porządny człowiek daje robotę w mieście , a za tego kmiota zlecenia dostawali znajomi i firmy minimum 100km od świon! to co teraz mamy w świonach to pokłosie rządów tego pana i jeszcze długi czas nie da się tego naprawić.
 • Złodzieje i zboczeńcy chodzą sobie po ulicach a porządnych ludzi się zamyka! W Warszawie? Tak. W Świonach????
  • Zgadza się.Porządnych ludzi się oskarża a mafia się śmieje! Też go spotykam na Piaśnikach.To porządny człowiek.Z honorem!
 • Załatwili ich i to wszystko! Banda nieudaczników ze Świon dała "szanse" spadochroniarzowi. Kto nas teraz uratuje? Może ABW? Co by nie powiedzieć Moś miał przynajmniej charakter a nie tak jak te wszystkie przybłędy.
 • Utrata diety tak nie boli. Boli natomiast utrata WŁADZY. Dzięki temu jest praca dla znajomych króliczka, znajomości, układy, zobowiązania i wszystko to co w efekcie daję PIENIĄDZ. Tylko on się liczy. Reszta niech czeka...
 • Historii procesu nikt nie zna chyba oprócz tych, którzy sprawę uknuli. Dlaczego dziennikarze, którzy teraz pyskują, nie relacjonowali trwającego ok.6 lat procesu? Czyżby mieli coś do ukrycia???????
 • A co z tymi 50 tyśiącami złotych, które na cele charytatywne miała wpłacić córka Mosia jeśli ojciec okaże się winnym??
  Łatwo jest rzucać słowa na wiatr i robić ścierkę z języka :/

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność