Welcome to Białoruś czyli witamy na pikniku organizacji

Welcome to Białoruś czyli witamy na pikniku organizacji

Trzecia odsłona pikniku organizacji pozarządowych dla świętochłowickich społeczników oznaczać może ni mniej, ni więcej jak powrót do praktyk stosowanych wiele lat temu w Polsce Ludowej, a obecnie np. na Białorusi. Urząd Miasta w Świętochłowicach zapowiada cenzurę i grozi uczestnikom eliminacją z terenu pikniku w przypadku podejmowania przez nich działań niezgodnych z linią programową urzędu i prezydenta.

Wizyta we Włoszech Klubu Miłośników Italii

Wizyta we Włoszech Klubu Miłośników Italii

Jesienią ubiegłego roku swoją pracę rozpoczął Klub Miłośników Italii "Amare Italia", który działa przy Fundacji "Wspólne Świętochłowice". Członkowie klubu chcą stwarzać warunki do poznawania kultury, tradycji czy kulinarnych smaków Półwyspu Apenińskiego, a przede wszystkim chcą uczyć się języka włoskiego. Efektem pracy miłośników Włoch była wizyta we Włoszech, która odbyła się na przełomie kwietnia i maja. Ponad dwudziestoosobowa grupa turystów odwiedziła region Emilia Romagnia, zwiedzając takie miasta jak Bolonia, Modena czy Maranello, gdzie mieści się muzeum Ferrari.

"Wspólni" odwiedzą samorząd we Włoszech

Doświadczenia i cennej wiedzy nigdy za wiele - o tym, że warto poszukiwać dobrych praktyk samorządowych także poza granicami Polski, członkowie stowarzyszenia "Wspólne Świętochłowice" przekonali się już nie raz. Włochy będą czwartym z kolei krajem, do którego udadzą się "Wspólni", by tam móc czerpać inspirację i zdobyć kolejne doświadczenie.

5 lat fundacji "Wspólne Świętochłowice"

5 lat fundacji

"Wspólne Świętochłowice" świętują 5-lecie swojej działalności. W marcu 2009 roku, grupa młodych ludzi działających już wcześniej w społecznym stowarzyszeniu o tej samej nazwie postanawia powołać do życia fundację. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę! 5 lat minęło szybko, wiele dobrego się działo, a fundacja wciąż nie zwalnia tempa. W ciągu 5 lat organizacja zrobiła wiele dobrego dla miasta i jego mieszkańców. Od założenia aż po dzień dzisiejszy do głównych zadań fundacji należą dbanie o jego dobro i wsparcie mieszkańców. Organizacja aktywnie działa na rzecz dzieci i młodzieży czy osób niepełnosprawnych.

 

Dotacje - szkolenie dla organizacji pozarządowych

Dotacje - szkolenie dla organizacji pozarządowych

Prezydent Miasta zaprasza przedstawicieli Świętochłowickich organizacji pozarządowych  oraz  podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe, w szczególności: oferty i sprawozdania z realizacji zadania publicznego, rozliczania dotacji, prowadzenia dokumentacji księgowo-finansowej, zasad sporządzania opisu faktur.

„Masz Głos, Masz Wybór” - „Wspólni” w Warszawie

„Masz Głos, Masz Wybór” -  „Wspólni” w Warszawie

Już po raz trzeci w Warszawie w pałacu prezydenckim spotykają się przedstawiciele samorządów i organizacji pozarządowych z całego kraju. Gala ma na celu podsumowanie ubiegłorocznych działań w ramach programu "Masz Głos, Masz Wybór". Tak jak w latach porzednich Świętochłowice są reprezentowane przez fundację "Wspólne Świętochłowice".

Dotacje na kulturę - Heiloo i Pro Fortalicium na czele

Dotacje na kulturę - Heiloo i Pro Fortalicium na czele

Towrzystwo Przyjaciół Heiloo pod przewodnictwem radnej Zofi Pogody oraz Stowarzyszenie "Pro Fortalicium" - koło terenowe Świętochłowice otrzymało największe dotacje w zadaniu publicznym w obszarze kultury i sztuki. 29 stycznia zarządzenie wykonawcze podpisał prezydent Dawid Kostempski.

Łącznie rozdyspononowano kwotę 23200 zł a beneficjentami zostało 11 organizacji.

Wspólnie po lepszą przyszłość młodych sportowców!

Wspólnie po lepszą przyszłość młodych sportowców!

16 stycznia 2014 roku fundacja „Wspólne Świętochłowice” oraz klub sportowy „Naprzód Lipiny” rozpoczęły współpracę w działaniach dedykowanym dzieciom i młodzieży z terenu naszego miasta. Umowę partnerską w imieniu obu instytucji podpisali Dariusz Jurczyk – prezes „Wspólnych” oraz Reinchard Piontek – prezes klubu.

Dzień Otwarty w Młodzieżowym Centrum Kariery

Dzień Otwarty w Młodzieżowym Centrum Kariery

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty w  Młodzieżowym Centrum Kariery w Świętochłowicach, który odbędzie się 29 listopada 2013 r. w godz. 13:00-16:00.
Odwiedzający Młodzieżowe Centrum Kariery  będą mogli zapoznać się z proponowaną ofertą warsztatów z doradztwa zawodowego zarówno grupowego jak i indywidualnego.

Zaplanuj Swoją przyszłość - zaproszenie do udziału w projekcie!

Zaplanuj Swoją przyszłość - zaproszenie do udziału w projekcie!

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Świętochłowicach zaprasza młodzież uczącą się i poszukującą pracy do uczestnictwa w projekcie „OHP jako realizator usług rynku pracy”. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnikiem projektu może zostać każda osoba w wieku 15 – 25 lat.

Związek emerytów skończył 60 lat!

Związek emerytów skończył 60 lat!

Świętochłowicki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów świętował w sobotę  jubileusz 60 -lecia działalności. Obchody, które  odbyły się w Centrum Kultury Śląskiej „Grota” poprzedziła msza św. w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Wspólne Świętochłowice w Brukseli

Wspólne Świętochłowice w Brukseli

Rok 2013 jest Europejskim Rokiem Obywateli (ERO) i upamiętnia jednocześnie 20 rocznicę ustanowienia obywatelstwa europejskiego w Traktacie o UE z Maastricht. Z tej okazji Regionalne Biuro Komisji Europejskiej w Polsce zorganizowało wizytę studyjną w Brukseli, na którą zaprosiło przedstawicieli 25 organizacji pozarządowych z całego kraju. Nasze miasto reprezentowane było przez Dariusza Jurczyka z fundacji "Wspólne Świętochłowice". Tym samym działalność świętochlowickiego NGOsa oraz samo miasto zostało zaprezentowane w instytucjach europejskich.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność