Wybrano inwestycje do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego
fot. www.twoje.swietochlowice.pl

Ukazały się już wyniki głosowania na inwestycje, które mają zostac zrealizowane z tzw. budżetu obywatelskiego, choć słowem "budżet" trudno określić kwotę 350 tyś zł do podziału na 5 dzielnic. Świętochłowicki budżet obywatelski jest jednym z najniższych tego typu w regionie. Pomimo tego, że ważny jest każdy grosz to jednak trudno nie zauważyć, że wybrane zadania powinny zostać zrealizowane w ramach zadań własnych gminy. Ubrane w społeczną inicjatywę w ujęciu public relations brzmią jednak lepiej, wynioślej - dając jednocześnie włodarzom naszego miasta możliwość zyskania wizerunku dobroczyńcy zaspokajającego potrzeby mieszkańców Świętochłowic.

 

za stroną www.twoje.swietochlowice.pl

_____________________________________

 

Znamy już inwestycje, które będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015. Sprawdź co zmieni się w Twojej dzielnicy.

 

 • W Chropaczowie rozbudowany zostanie plac zabaw w ogrodzie przedszkola miejskiego nr 13 przy ul. Sudeckiej 1.
 • W dzielnicy Lipiny, decyzją mieszkańców, pieniądze z budżetu przyczynią się do remontu podwórka pomiędzy ulicami: Chorzowską, Imieli, Sawickiej i Mickiewicza. Planowane prace obejmą renowację istniejących alejek oraz montaż elementów małej architektury.
 • W parku Centrum Kultury Śląskiej pojawią się nowe latarnie i ławki.
 • Boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 w Piaśnikach zyska nowe ogrodzenie. Zostanie także stworzony projekt budowy miasteczka drogowego, który będzie realizowany w kolejnych latach.
 • Inwestycja w Centrum zakłada modernizację placu zabaw obok Parku Jordanowskiego przy ul. Sikorskiego.


Pula tegorocznego Budżetu Obywatelskiego wyniosła 350 tys. zł. Każda z pięciu dzielnic otrzymała, więc 70 tys. zł na realizację danej inwestycji. Mieszkańcy najpierw przedstawiali swoje propozycje, a następnie głosowali na najlepszą z nich.

16-06-2015 admin 2797

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • lesik i to zaatwi ,ze bydzie morze
 • dla mnie budżet obywatelski to wielka ściema.
  1- niejasny regulamin
  2-rozliczenie tego budżetu
  3-komisja ktora decyduje o zakwalikowaniu wniosków
 • Zgoda domaga sie dostepu do morza!!!

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność