Kolorowe Lipiny dzięki dziecięcej wyobraźni
Dzieci z dzielnicy Lipiny dodały koloru swojej dzielnicy. Foto: Wspólne Świętochłowice

W sobotnie przedpołudnie lipiński Plac Słowiański zamienił się na kilka godzin w dziecięcą galerię rysunków. Co ciekawe - malowanych kredą bezpośrednio na nawierzchni placu.

 

Tę niecodzienną akcję dla dzieciaków z Lipin i nie tylko zorganizowało stowarzyszenie "Wspólne Świętochłowice" w ramach prowadzonej przez organizację akcji "Lato w mieście". W imprezie łącznie wzięło udział kilkudziesięciu młodych artystów :) Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a efekty pracy najmłodszych zostały nagrodzone słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Śląski Bank Żywności.

- Dzięki dziecięcej inwencji lipiński plac na jakiś czas zyskał dodatkowego kolorytu - uważa Dariusz Jurczyk, organizator akcji i pełnomocnik "Wspólnych".

- Każda taka akcja to świetna okazja do wyrażenia dziecięcej wyobraźni. Wbrew powszechnie istniejącym stereotypom najmłodsi bardzo potrzebują tego typu rozrywek i chętnie pozostawiają dla nich komputery, telewizory i inne "atrakcje" obecnych czasów. Dzięki takim spotkaniom możemy także przypomnieć najmłodszym jak wolny czas spędzało nasze, dorosłe pokolenie. Dzieciaki były zachwycone i z pewnością nie jest to ostatnia tego typu impreza -  dodaje Jurczyk.

 

źródło: Wspólne Świętoochłowice

03-08-2014 admin 5382

 


Kolorowe Lipiny dzięki dziecięcej wyobraźni Kolorowe Lipiny dzięki dziecięcej wyobraźni Kolorowe Lipiny dzięki dziecięcej wyobraźni Kolorowe Lipiny dzięki dziecięcej wyobraźni Kolorowe Lipiny dzięki dziecięcej wyobraźni Kolorowe Lipiny dzięki dziecięcej wyobraźni Kolorowe Lipiny dzięki dziecięcej wyobraźni Kolorowe Lipiny dzięki dziecięcej wyobraźni Kolorowe Lipiny dzięki dziecięcej wyobraźni

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • to pochwal sie, kto to taki? :)
  • Będę głosował nie na PO ale na ludzi chcących zrobić coś dobrego dla Świętochłowic
  • A ja akurat jestem z tych co zamiast na PiS lub PO głosowali na "Króla Juliana" ;-)
  • i wszysko na temat

    

   [Po raz kolejny proszę żeby zmniejszać wstawiane obrazki maksymalnie na 600 pikseli. Unkniecie konieczności naszej ingerencji w wasze komentarze. Admin]

  • Jakiś nie zauważam zbyt wiele jadu w swojej wypowiedzi... no cóż każdy sądzi wg siebie ;-)
  • polecam pani fajną stronę internetową. Razi Pani jadem. Niech pani kliknie - https://www.premier.gov.pl/
  • Komentarz w stylu Pana Herrmana. Oj żal ściska pewną część ciała że kto inny zrobił coś w dzielnicy którą "pierwszy ratownik i strażak RP" ma za swoje podwórko...
  • Jeżeli oczekuje Pan wyjaśnień od fundacji, która od lat działa charytatywnie, bo przeczytał Pan jakiś anonimowy wpis trolla, to gratuluję Panu powagi.

   Wie Pan, swoją drogą jeżeli ten troll miałby prawdziwe informacje, to jego obowiązkiem jest poinformowanie organów ścigania o takim fakcie, a nie tchórzowskie anonimowe oskarżenia. Dlatego ja jestem spokojny, a i Panu życzę aby nie dał się Pan zwariować   Pozdrawiam!
  • Może też zajmą się samym bankiem żywności, bo to przecież nie była żywność fundacji wyborczej.
  • Zgadzam się :-P

  • Jak on tak ratuje ludzi jak pisze, to nie chciałbym się topić na jego zmianie, hahaha  • Pan Jurczyk powinien wyjaśnić tą sprawę i tego żądam. Jeśli żywność była przeterminowana to jest to przestępstwo ścigane z KK. Jeśli zaś nie, to pomówienie jest ścigane również z KK. Pan Jurczyk powinien w tym wypadku pozwać tego co go pomówił. Na pewno to ten sam co pomówił Politaja, Nowaka i Świerka.
  • a kto to jest herman? czy to nie czasem ratownik z nowego basenu?
  • "Jeden pan z Lipin"? Czy piszesz o Hermanie? Piszesz tak samo niechlujnie jak on. Więc skończ próbować reklamować sam siebie dyskredytując (rozumiesz to słowo?) innych - dodam o wiele lepszych od ciebie.
 • FUNDACJA WYBORCZA "wspólne świętochłowice" znalazła super patent na kampanie wyborczą. Zabierają dzieci w upał na rozgrzany plac, rozdają przeterminowaną żywność z banku żywności, zostawiają bajzel po sobie i jeszcze się cieszą z tego. Brawo!

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność