Poszukiwany sprawca rozboju na nieletnim

Poszukiwany sprawca rozboju na nieletnim

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach prowadzi postępowanie w sprawie usiłowania rozboju, do którego doszło 23 września br. w Świętochłowicach na terenach nieużytków zlokalizowanyc przy ul. Uroczysko, gdzie nieznany sprawca napadł na nieletniego mieszkańca Świętochłowic.

Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

Pierwszoklasiści wzięli udział w kolejnej edycji akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, mieli także okazję przyjrzeć się pracy strażników miejskich, policjantów i strażaków.   

W Świętochłowicach ruszy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

W Świętochłowicach ruszy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Już wkrótce na stronie internetowej świętochłowickiej Policji ruszy aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Dzięki temu innowacyjnemu narzędziu internetowemu będziecie mogli Państwo dzielić się z nami spostrzeżeniami dotyczącymi wszelkich zagrożeń występujących w Waszym sąsiedztwie, a tym samym będziecie mieli Państwo bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa w mieście.

Bilet na basen zamiast mandatu!

Bilet na basen zamiast mandatu!

Zakończyła się pierwsza odsłona nowatorskiego projektu profilaktycznego świętochłowickich policjantów. Na Kąpielisku Miejskim w Świętochłowicach, znajdującym się na terenie OSiR „SKAŁKA”, mundurowi wraz z WOPR-em uczyli kąpiących się jak „ratować życie”. Spotkanie to poprzedzone było trwającymi cały tydzień kontrolami zbiorników wodnych, na których obowiązuje zakaz kąpieli. Wszystkim „złapanym” zamiast mandatu policjanci wręczali bilet na basen.

Zatrzymano kolejnych domowych oprawców

Zatrzymano kolejnych domowych oprawców

Kolejni domowi oprawcy odpowiedzą przed sądem. Świętochłowicka policja zatrzymała 44-letniego mężczyznę oraz 38-letnią kobietę. Oboje są sprawcami stosowania przemocy w stosunku do osób najbliższych. 44-latek odpowie za uszkodzenie ciała swojej partnerki, a 38-latka za znęcanie się nad swoją matką.

Poszukiwany sprawca usiłowania oszustwa

Poszukiwany sprawca usiłowania oszustwa

Świętochłowiccy policjanci prowadzą sprawę usiłowania oszustwa w jednej z placówek bankowych. Do zdarzenia doszło 23 - 25 maja 2016 roku w Świętochłowicach. Mężczyzna fałszywie podający się za mieszkańca Rudy Śląskiej usiłował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzania mieniem pokrzywdzonego w kwocie ok. 400 tys. zł. Śledczy ustalają tożsamość mężczyzny, którego wizerunek widnieje na zdjęciach i proszą o kontakt świadków.

Święto Policji w Świętochłowicach

Święto Policji w Świętochłowicach

Wczoraj policjanci obchodzili swoje święto. Uroczystości zorganizowano na terenie Wież KWK Polska. Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, wręczył nagrody wyróżniającym się w służbie funkcjonariuszom. Podczas apelu policjanci otrzymali także nominacje na wyższe stopnie służbowe.

Debata - z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Debata - z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Świętochłowiccy i katowiccy policjanci debatowali z młodzieżą ponadgimnazjalną. Podczas spotkania poruszane były założenia kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, która skierowana jest do młodych osób rozpoczynających swoją przygodę „za kółkiem”. Debata była również świetną okazją aby przypomnieć młodzieży, jak szkodliwe i niebezpieczne są dopalacze i narkotyki.

Zapinanie pasów jest COOL :)

Zapinanie pasów jest COOL :)

W ubiegły piątek, w ramach kampanii Akademia Bezpieczeństwa, świętochłowiccy policjanci przeprowadzili akcję profilaktyczną „Zapisanie pasów jest cool”. Stróże prawa kontrolowali prawidłowość przewożenia w samochodzie dzieci oraz obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa. Wszystkie prawidłowo przewożone dzieci nagradzane były słodyczami. W akcji oprócz przedstawicieli komendy wojewódzkiej udział wziął również kierowca rajdowy Artur Janosz.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność