Barwny świat motyli - wykład

Barwny świat motyli - wykład

12 kwietnia 2014 r. odbędzie się kolejny wykład Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach, tym razem pod nazwą "Barwny świat motyli". Czym zajmuje się entomolog? Jak dług żyją motyle? Gdzie można spotkać największe egzemplarze tych owadów? Świat tych niezwykle kruchych istot jest naprawdę niezwykły.

Miejski Konkurs Plastyczny

Miejski Konkurs Plastyczny

W związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II, parafia pw. Św. apostołów Piotra i Pawła oraz Szkoła Podstawowa nr 4 zapraszają uczniów szkół podstawowych i placówek kulturalnych z naszego miasta do udziału w Miejskim Konkursie Plastycznym "Papież Jan Paweł II oczami dziecka".

Konkurs Piosenki Przedszkolaka rozstrzygnięty

Konkurs Piosenki Przedszkolaka rozstrzygnięty

20 marca br. odbył się IX Konkurs Piosenki Przedszkolaka zorganizowany przez CKŚ w Świętochłowicach.

Do konkursu swój udział zgłosiły przedszkola z Chorzowa, Mysłowic, Radzionkowa oraz Świętochłowic – w sumie było 30 zgłoszeń (14 zgłoszeń indywidualnych i 16 zespołów). Szansę zaprezentowania się na scenie otrzymało 264 dzieci.

Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci - święto obchodzone co roku 2 kwietnia w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci, wspieranie czytania przez najmłodszychoraz promowanie wartościowej literatury i grafiki dla młodego czytelnika.

Podróże grupy MoCarta

Podróże grupy MoCarta

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza na występ grupy MoCarta, który odbędzie się 6 kwietnia br.Wstęp od godz. 20.00. Bilety w cenach 40 i 50 zł można zamawiać na stronie: biletynakabarety.pl. Rezerwacji można dokonywać także, dzwoniąc na podany numer: 32 248 62 40.

Tchnienie Wielkanocy w CKŚ

Tchnienie Wielkanocy w CKŚ

Na Wielkanoc przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale już 26 marca br. w CKŚ w Świętochłowicach będzie można zobaczyć wernisaż wystawy fotograficznej Roberta Garstki - "Tchnienie Wielkanocy" poświęcony obrzędowości wielkanocnej. O oprawę muzyczną zadba Tomasz Bienek.

Śląskie granie i śpiewanie

Śląskie granie i śpiewanie

29 marca br. w Centrum Kultury Śląskiej w Lipinach odbędzie się Śląskie Granie i Śpiewanie. Na tę okazję przewidziany jest występ Mirka Jędrowskiego z zespołem. Najbardziej popularny i lubiany śląski wykonawca przyjedzie koncertować do Świętochłowic już pod koniec marca.

Brodka gwiazdą tegorocznego Wall Street Festival!

Brodka gwiazdą tegorocznego Wall Street Festival!

Nie lada gratka czeka mieszkańców Świętochłowic w trakcie tegorocznego Wall Street Festival, który odbędzie się w Świętochłowicach 24 Maja. Poza wieloma atrakcjami ogłoszonymi przez organizatorów już wcześniej, największą z pewnością będzie koncert Brodki, jednej z najlepszych obecnie polskich artystek.  Nie ulega wątpliwości że Brodka to gwiazda największego formatu. Gratulacje dla organizatorów!

Konkurs tańca rozstrzygnięty

Konkurs tańca rozstrzygnięty

27 lutego 2014 r. w CKŚ w Świętochłowicach miał miejsce XVIII Konkurs Tańca. Do konkursu zgłosiło się ponad 500 osób z różnych miast, m.in. z ośrodków kultury w Piekarach Śląskich, Siemianowicach Śl., Miasteczka Śląskiego, Rudy Śląskiej, Pyskowic, Jaworzna, Katowic, Sosnowca, Zabrza, Gliwic, Czeladzi, Świętochłowic.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność