Miłość w Paryżu - występ Doroty Lanton

Miłość w Paryżu - występ Doroty Lanton

Dorota Lanton wystąpi w maju, z francuskim repertuarem, na scenie Centrum Kultury Śląskiej "Zgoda". Podczas spotkania ze świętochłowicką publicznością artystka zaśpiewa francuskie piosenki o miłości. Tego wieczoru będą jej towarzyszyć muzycy zespołu Marka Stefankiewicza oraz Bogusław Nowicki.

III Turniej Rycerski o Skarb Świętosława

III Turniej Rycerski o Skarb Świętosława

III Turniej Rycerski o Skarb Świętosława odbędzie się w weekend 10-11 maja w Parku im. Mieszkańców Heiloo. Będzie to jeden z większych turniejów rycerskich, które odbywają się na południu Polski. Świętochłowicki Turniej Rycerski wchodzi w skład Turniejów Ligi Bojowego Hufca Południe, które zrzesza Dolny Śląsk, Górny Śląsk, Małopolskę oraz rejon Świętokrzyski i Opolski. Rekonstruktorzy z tych miejsc będą ze sobą rywalizować w różnych konkurencjach o punkty do rankingu.

Czytanie łączy pokolenia - Tydzień Bibliotek

Czytanie łączy pokolenia - Tydzień Bibliotek

Maj to miesiąc w którym organizowana jest ogólnopolska akcja promowania bibliotek i czytelnictwa - „Tydzień Bibliotek”. Rozpoczyna się Dniem Bibliotekarza - 8 maja - a kończy 15 maja. W ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek 2014”, który odbywa się pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”, Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Ligonia w Świętochłowicach przygotowała wiele ciekawych atrakcji dla swoich czytelników.

Spotkania autorskie z Wiesławem Drabikiem

Spotkania autorskie z Wiesławem Drabikiem

W ramach "Tygodnia Bibliotek" 7 maja br. przewidziane są spotkania autorskie z Wiesławem Drabikiem. O godz. 10.00 w Filii nr 2 MBP przy ul. Łagiewnickiej 55  autor spotka się z przedszkolakami, a o godz. 12.00 - Filia nr 1 MBP, ul. Chorzowska 37 -  odbędzie się spotkanie dla uczniów szkół podstawowych.

 

24 maja odbędzie się Wall Street Festival 2014

24 maja odbędzie się Wall Street Festival 2014

Już niebawem rusza kolejna edycja Wall Street Festival. Podczas festiwalu prezentowane będą różne dziedziny sztuki i różne formy wypowiedzi od tradycyjnych spektakli po performance, od działań chwilowych po dzieła na stałe wpisujące się w strukturę miasta. Wall Street Festival to bezpośrednia i natychmiastowa konfrontacja dzieła i odbiorcy.

 

Data: 24 maja 2014r.

Miejsce wydarzenia: Świętochłowice, ul. Sikorskiego, Planty Bytomskie.

Kanonizacja Jana Pawła II - Papież Polak będzie świętym

Kanonizacja Jana Pawła II - Papież Polak będzie świętym

Zbliża się kanonizacja błogosławionego Jana Pawła II. W niedzielę Miłosierdzia Bożego 27 kwietnia Papież Polak zostanie ogłoszony świętym. Będzie to historyczne wydarzenie w życiu kościoła. Niektórzy z nas być może wybierają się na tę uroczystość do świętego miasta, inni w skupieniu, w kościołach oddadzą wdzięczność papieżowi i będą się łączyć w modlitwie z pielgrzymami w Rzymie.

Muzyczna opowieść o Stachurze w CKŚ

Muzyczna opowieść o Stachurze w CKŚ

4 kwietnia na deskach Centrum Kultury Śląskiej gościł Piotr Machalica i artyści częstochowskiego Teatru im. A. Mickiewicza w spektaklu STACHURA. Muzyczna opowieść o życiu niezwykłego barda, pieśniarza i poety, została wyreżyserowana przez Roberta Dorosławskiego.

Filmowa podróż po Świętochłowicach - Lipiny

Filmowa podróż po Świętochłowicach - Lipiny

Kolejna świętochłowicka dzielnica, która "stała się bodźcem" dla wielu twórców filmowych, jest miejscem owianym raczej złą sławą. Lipiny to okolica skromna, zaniedbana, bywa i marginalizowana. Mimo to w strony Lipin przyjechało sporo znanych aktorów oraz twórców X muzy. Jednym z ważniejszych wydarzeń było pojawienie się francuskiego zespołu filmowców.

Koncert Zbigniewa Wodeckiego

Koncert Zbigniewa Wodeckiego

W Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach (Zgoda, ul. Krauzego 1) odbędzie na koncert Zbigniewa Wodeckiego w towarzystwie Big Silesian Band. Występ przewidziany jest na 3 maja. Rrozpoczęcie o godz. 18.00. Wstęp: 35 zł, bilety w przedsprzedaży: 25 zł.


Nowe murale zapowiedzią Wall Street Festival 2014

Nowe murale zapowiedzią Wall Street Festival 2014

W związku ze zbliżającą się trzecią edycją Wall Street Festival w mieście pojawiły się nowe murale. Tym razem „płótnem” dla artystów stała się ściana kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 26 oraz mur ciągnący się wzdłuż ul. Metalowców. Efekt końcowy będzie można podziwiać w najbliższą środę.
 

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność