Wystawa o przemysłowym Śląsku

Wystawa o przemysłowym Śląsku

Stowarzyszenie Genius Loci, WOPR Świętochłowice oraz radny Marek Palka z PiS zapraszają na wystawę "Ocalić od zapomnienia" połączoną z prelekcją historyczną dotyczącą historii przemysłu w naszym regionie. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 9 grudnia o godz. 18.00 w biurze WOPR na terenie dawnej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Szkolnej 12. Wstęp bezpłatny.

Mikołaje na motorach

Mikołaje na motorach

Już niedługo św. Mikołaj odwiedzi grzeczne dzieci. Zazwyczaj dotrze do nich na saniach ciągniętych przez renifery, ale nie w Świętochłowicach. Tutaj nie jeden, a cała grupa św. Mikołajów przybędzie na motocyklach napędzanych koniami mechanicznymi.

Jesienne baby boom

Jesienne baby boom

Wyjątkowo pogodna jesień tego roku ewidentnie sprzyjała amorom podopiecznych naszego zoo. Pojawiło się w ostatnim czasie wiele ciekawych przychówków. W ostatnich tygodniach urodziły się osiołki, łabędzie oraz małpki.

Młodzi zdolni

Młodzi zdolni

Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski wręczył stypendia najlepszym uczniom i studentom z naszego miasta. W tym roku uhonorowanych zostało siedmiu gimnazjalistów, jedenastu uczniów szkół ponadgimnazjalnych  i dziewięciu studentów. Wszyscy mogą poszczycić się wysoką średnią oraz osiągnięciami w różnych dziedzinach zainteresowań.

Ruszają warsztaty gospel w CKŚ

Ruszają warsztaty gospel w CKŚ

W Centrum Kultury Śląskiej od dziś trwają warsztaty Gospel. Zainteresowanych zapraszamy już dziś na Plac Krauzego, zaś w sobotę o godzinie 18:00 na koncert finałowy. Warto dodać, że zarówno udział w warsztatach jak również wstęp na koncert finałowy jest bezpłatny.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność