Z biesiadą w rękawie po przychylność seniora...
fot. UM Świętochłowice

Powody do zadowolenia może mieć grupa świętochłowickich seniorów przychylnie patrząca na pracę lokalnego samorządu. To dla nich właśnie zorganizowano kolejną miejską biesiadę, a także szereg innych atrakcji.

 

Okazja czyni biesiady. A że okazja zmaterializuje się już niedługo - bo 25 października to warto ją wykorzystać. I czynią to władze Świętochłowic angażując swój wierny elektorat do wspólnej z nimi biesiady. Ostatnie tygodnie były czasem festynów dzielnicowych, gdzie poza występami śląskich zespołów prym wiedli politycy Platformy Obywatelskiej rozdający cukierki i ulotki i mizdrzący się do świętochłowickich wielbicieli festynów prosząc o głos w nadchodzących wyborach.

Teraz nadszedł czas na świętochłowickich seniorów. To dla nich zorganizowano właśnie kolejną biesiadę seniorów. W sali domu kultury "Grota" na Lipinach zgromadzono ok. 300 osób, które wspólnie z władzami świętochłowic, radnymi i przedstawicielami jednostek budżetowych wspólnie się bawili. Poza politykami Platformy Obywatelskiej z tzw. establishmentu pojawił się również radny Marek Palka - kandydat na posła z list Prawa i Sprawiedliwości, znany ostatnio z tego, że mówi to co myśli, a  myśli "to samo co Wy" - jakkolwiek by to interpretować :)

Jeśli jednak jesteśmy już przy seniorach, to jak informuje strona Urzędu Miasta przygotowano dla tej grupy nie lada atrakcje. Za stroną UM:

Seniorzy ze Świętochłowic nie mogą narzekać na nudę. Szeroki wachlarz propozycji przygotowały dla nich Uniwersytet Trzeciego Wieku, Centrum Kultury Śląskiej i Muzeum Powstań Śląskich.

W Muzeum Powstań Śląskich od 26 do 27 września odbędzie się weekend dla seniorów „Powrót do przeszłości”. Uczestnicy od 10. do 13. zjedzą śniadanie na trawie, będą robili na drutach, rozwiązywali zagadki i zwiedzali.

Cykl warsztatów dla seniorów pod Wieżami KWK Polska rozpocznie się 6 października. W każdy wtorek będą wspólnie śpiewali, pili herbatę i oglądali animacje.

Zajęcia dydaktyczne dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku już 5 listopada. Tylko w zeszłym roku rok akademicki zakończyło ponad sto osób. Oprócz wykładów będzie można skorzystać z pilatesu, yogi, nauki pływania, zajęć komputerowych i lektoratów z języków obcych.

26 września zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Zubrzyckiego 38 na „Kuchnię dla seniora”. W poniedziałek 28 września seniorzy spotkają się z Ministrem Zdrowia prof. Marianem Zembalą.   Październik rozpoczną wyjazdem do Krakowa, gdzie zwiedzą Muzeum Narodowe w Sukiennicach oraz Dom Jana Matejki.

Już 10 października w obiektach rekreacyjno-sportowych OSiR „Skałka” odbędzie się Uniwersjada. Obejmie sześć dyscyplin: kajakarstwo, speedrower, pływanie, strzelectwo i tenis stołowy.

Warto dodać, że Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach od maja do listopada realizuje program profilaktyczny „Senior z wigorem”. Z bogatej i darmowej oferty korzystają mieszkańcy w wieku 60 lat lub starsze. Pierwsza edycja programu jest ukierunkowana na przeciwdziałanie chorobom metabolicznym takim jak otyłość, cukrzyca, miażdżyca.

red.

26-09-2015 admin 3062

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

    • nigdy. ten syf nigdy nie zamarza...
  • A hokej na zamarzniętej kalinie to kiedy zorganizuja?

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność