Świętochłowicka fundacja obejmie patronatem musical o JPII

Fundacja Rodzin Polskich to świętochłowicka organizacja, która powstała jako wotum wdzięczności za dar pontyfikatu naszego Papieża rodaka. Dąży do ratowania polskich rodzin w kraju i poza jego granicami. Jak informuje strona internetowa fundacji, obejmie Ona honorowy patronat nad pierwszym polskim musicalem o życiu Papieża Jana Pawła II.

 

Za stroną fundacji:

Z wielką przyjemnością informujemy, że objęliśmy Honorowym Patronatem pierwszy polski musical o życiu papieża Jana Pawła II. To ogromne wydarzenie, które swoim patronatem objął Metropolita Krakowski, ks. Kardynał Stanisław Dziwisz opowiada historię wielkiego Papieża Polaka.

Blisko 40 wokalistów, aktorów i tancerzy. 60 statystów. 3 tiry dekoracji, oświetlenia, konstrukcji scenicznych i multimedialnych. Rockowe gitary, nostalgiczne skrzypce, klasyczny fortepian i dynamiczna perkusja. 9 tysięcy widzów w największej hali widowiskowej w Polsce. Blisko 200 osób pracujących przy produkcji i realizacji spektaklu. Te liczby najlepiej świadczą o rozmachu, z jakim przygotowywana jest premiera widowiska „Karol”.

25 lutego 2017 roku w TAURON Arenie Kraków odbędzie się światowa prapremiera musicalu „Karol” – pierwszego polskiego musicalu o życiu Św. Jana Pawła II. Publiczność obejrzy niezwykły spektakl taneczny, aktorski i wokalny, stworzony na podstawie biografii Karola Wojtyły. W postać Papieża wcieli się znakomity polski aktor śpiewający, Jacek Kawalec. W obsadzie musicalu znaleźli się ponadto m.in. Anna Wyszkoni oraz Piotr i Wojciech Cugowscy w roli przyjaciół Karola Wojtyły, a także Agata Nizińska w roli matki przyszłego Papieża. Gwiazdą specjalną widowiska będzie Edyta Geppert, która wystąpi w musicalu z utworami z własnego repertuaru. Bilety na krakowską premierę „Karola” są już w sprzedaży na www.musical-karol.pl oraz na www.eventim.pl.

„Karol” to spektakl, jakiego w naszym kraju dotąd nie było. Pierwszy polski musical poświęcony życiu Jana Pawła II skupi na scenie gwiazdy muzyki oraz artystów najlepszych scen teatralnych i musicalowych Warszawy, Małopolski i Śląska.

W imieniu własnym i organizatorów serdecznie zapraszamy! Więcej informacji na: www.musical-karol.pl

źródło: www.fundacjarodzin.pl

05-09-2016 admin 1777

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność