Nowy świętochłowicki teatr odpowiedzią na potrzeby mieszkańców
fot. FB ŚwiętochłOFFice

W Świętochłowicach powstał nowy teatr. ŚwiętochłOFFice to jego nazwa. Powstanie teatru jest pokłosiem letniej inicjatywy katowickiego Teatru Żelaznego oraz Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach. Gotowy jest już repertuar na miesiąc Wrzesień a w nim m.in dwa przedstawienia o .... Penisie.

 

Jak można wyczytać na nowym facebook'owym profilu teatru, powstał on dzięki decyzji prezydenta Świętochłowic w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie mieszkańców Świętochłowic na teatr w mieście. Uroczyste otwarcie teatru z udziałem prezydenta i lokalnych władz odbędzie się 14 września o 19:00 w CKŚ.

7 września godzina 19:00
Teatr Rawa
SALIERI

"Salieri" to przedstawienie na podstawie sztuki inspirowanej legendą Antonia Salieriego, nadwornego kompozytora cesarza Austrii, Józefa II. Pamiętacie z pewnością genialny film Milosa Formana pt. "Amadeusz"? Podstawą do jego powstania była sztuka teatralna Petera Shaffera. To samo dzieło posłużyło za pierwszą inspirację artystom z Teatru Rawa, choć w końcu zdecydowali się na autorską, oderwaną od pierwowzoru wizję. Postanowili ubrać całość we współczesny kostium, a bohaterem sztuki jest nie zazdrosny kompozytor, lecz taksówkarz.

14 września godzina 19:00 (uroczyste otwarcie Teatru ŚwiętochłOFFice z udziałem Prezydenta Dawida Kostempskiego)
TOMASZ i BEATA SCHIMSCHEINER
"Dziecko dla odważnych"
(seniorzy jedynie 5 zł)

Przedstawienie „Dziecko dla odważnych” to zabawna komedia dla wszystkich, którzy mają dzieci, chcą je mieć, a nawet i dla tych, którzy ich nie lubią. Małżeństwo Schimscheinerów zna z autopsji wszystkie uroki rodzicielstwa i w zabawny sposób przedstawia perypetie z nim związane. Wbrew pozorom dzieci to nie tylko obowiązek, ale również wiele radości.

21 września godzina 19:00
Teatr Old Tmers Garage
HALO, PENIS?

Głównymi bohaterami sztuki są Andy i Roger. Andy to mężczyzna, jeszcze dosyć młody, mający za sobą hulanki i swawole, a przed sobą odpowiedzialność przez duże „O”. Wszystko za sprawą przyszłego potomka.
I niby wszystko powinno być dobrze, gdyby nie jego najserdeczniejszy przyjaciel, Roger. Roger to penis. Błyskotliwy, inteligentny, śmiały, o wielu twarzach wystawiający swojego właściciela na wiele prób.
Andy prowadzi rozmowy ze swoim spersonifikowanym przyjacielem. Wspólnie szukają sposobu, jak poradzić sobie z osamotnieniem, humorami ciężarnej żony i czekającym go ojcostwem.
Rolę mentora w tych zagadnieniach pełni sam Roger. W napięciu oczekiwania na potomka pojawia się oczywiście chwila słabości, którą skrzętnie chce wykorzystać Roger, namawiając Andy’ego do „złego”.
Poczynania obu bohaterów to podszyta czarnym humorem komedia, na dnie której kryje się prawda związana z obawami i lekami człowieka mającego sprostać arcyważnemu zadaniu jakim jest ojcostwo.

28 września godzina 19:00
Teatr Old Tmers Garage
DIALOGI PENISA 2
"Dialogi Penisa 2" to nietypowa kontynuacja. Po "Halo, Penis?" czyli najlepszym przyjacielu mężczyzny pozostał bez zmian ogólny koncept – czyli rozmowa między mężczyzną a jego umiejącym mówić penisem.
Bohaterowie już nie borykają się z problemami singla chcącego zmienić ilość swych kontaktów z kobietami na ich jakość. Żona i mający się wkrótce pojawić potomek stwarzają przed bohaterem nowe dylematy emocjonalne i obyczajowe, podczas gdy potrzeby Rogera pozostają niezmienione, zaledwie zmodyfikowane przez uwarunkowania kulturowe jego właściciela. Dlatego też relacja pomiędzy głową i główką nabiera nowych barw przy których widzowie mogą się nie tylko zdrowo pośmiać ale i odnaleźć kilka własnych, przedstawionych w krzywym zwierciadle niedoskonałości.

Bilety 20 zł
seniorski 15 zł
REZERWACJE
CENTRUM KULTURY ŚLĄSKIEJ
(CKŚ)
ul. Krauzego 1
Świętochłowice
tel. 32 34 52 160
wt-czw 10-18
pt 10-15
sekretariat@cks.org

 

źródła: FB ŚwiętochłOFFice, gazetaslaska.pl

05-09-2016 admin 2419

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • ..czego nie rozumiesz ......przecież to sztuka o prezydentach....czyli zdrobniale . o ....
  • Sprowadził okropnego Różalskiego do szkoły to czemu nie mówić o penisie
 • Co oni, openisieli???
 • niezabardzo rozumiem ten wpis??? kostempski otwiera teatr z spektaklami o penisie bo takie jest te "ogromne zapotrzebowanie mieszkańców"??? a co z dziemi i młodzieżą? No i najwazniejsze co na to kolega kostekpskiego proboszczBorg??? pochwala?
 • Niech ściągną tego starego,z podkrążonymi oczami,długowłosego z Wrocka.Teraz jest bezrobotny.Podobno studiuje u Kijowskiego bibiki !!! Życzymy dużo NOWOCZESNEGO sexu !
  • To sztuka z penisem w Spiżu ?!!
  • SZTUKA NOWOCZESNA MOŻE ŚCIĄGNĄ TEGO SZTUKMISTRZA Z TEATRU WE WROCŁAWIU
 • Super! O penisie! Może też o waginie będzie? Ale "sztuka"...

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność