Nowy wazon w Muzeum Powstań Śląskich
fot. MPŚ

Świętochłowicka placówka ma nowy eksponat. To wazon wykonany z porcelany, pochodzący z lat 70-tych XX wieku. Eksponat wykonany w fabryce porcelany "Karolina" jest już dostępny do obejrzenia dla zwiedzających muzeum.


 

Jak informuje oficjalny profil MPŚ na Facebooku, wazon ten jest opatrzony wizerunkiem świętochłowickiego Towarzystwa Upiększania Miasta - organizacji powstałej w latach 60-tych, której celem było propagowanie estetyki Świętochłowic. Członkowie Towarzystwa organizowali np. prace przy budowie stadionu na Skałce.

red

28-07-2015 admin 2218

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

    • TUM nie był firmą.
    • ... nie chodzi o wazon, chodzi o wspomnienie przeszłości miasta, a TUM był jedną z firm miejskich.
      Takich firm było więcej, teraz zostały dwie i też są doprowadzane do zniszczenia.
  • no po prostu news miesiąca.. "Nowy wazon w Muzeum", równie dobrze napisać można , że w kiblu muzeum ktoś wymienił żarówkę

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność