Kostempski przeciwny podwyżkom cen za wodę, lecz dlaczego nie w Świętochłowicach?

Prezydent Świętochłowic zapragnął zostać mężem opatrznościowym od spraw wody.  Zapowiada działania kierowane przeciwko partii rządzącej, twierdząc że PiS chce powstania centralnego urzędu zajmującego się regulacją tej potrzeby. Informacja może zaskakiwać, gdyż Dawid Kostempski to jedna z osób współodpowiedzialnych za obecne - jedne z najwyższych cen wody w kraju w sektorze miast, jakie muszą płacić mieszkańcy Świętochłowic.

 


Prezydent tak napisał na swoim facebooku:


Proponowane przez rząd PiS zmiany w przepisach ustawy Prawo wodne, to nic innego jak sięganie, po raz kolejny, do kieszeni podatników, tym razem w postaci podwyżek za wodę. Zdecydowanie sprzeciwiam się tego typu działaniom, które w gruncie rzeczy prowadzą li tylko do utworzenia kolejnego centralnego urzędu pn. „Wody Polskie”. W gronie samorządowców z całego regionu podejmuję działania aby zmiany były jak najmniej dotkliwe dla mieszkańców Śląska.


Inicjatywa godna uwagi, mogłoby się wydawać. Przypomnijmy jednak, że nie kto inny, a właśnie prezydent Kostempski jest osobą współodpowiedzialną za bardzo wysokie ceny wody i odprowadzania ścieków w naszym mieście. To za jego kadencji, w 2013 roku rękami radnych umocowanych do reprezentowania miasta Świętochłowice w zgromadzeniu CHŚPWIK przegłosowano podwyżki cen wody. Przypomnijmy także, że głos ten oddali radni z obozu Dawida Kostempskiego: Gerda Król, Jerzy Wawrzyczek oraz Andrzej Miłek (obecnie poza Radą Miasta). Sam Kostempski jest wiceprzewodniczącym tego zgromadzenia. Rok później, kiedy w zgromadzeniu obecni byli radni opozycji, w trakcie głosowania nad cenami wody Kostempski na obradach nie pojawił się wcale.

 W obecnej kadencji miasto w zgromadzeniu również reprezentują radni z obozu prezydenckiego - ponownie Gerda Król, Rafał Łataś oraz Tomasz Grudniok. Cała czwórka jak dotąd nie zrobiła nic, aby wynegocjować dla mieszkańców Świętochłowic ceny wody i ścieków na rozsądnym poziomie. To dziwne, jeśli wziąć pod uwagę, wskazany przez Kostempskiego argument "sięgania do kieszeni podatników". Polityk, który chce walki przeciw drożyźnie w skali kraju powinien przede wszystkim zacząć od własnego podwórka. O tym mieszkańcy Świętochłowic mogą raczej zapomnieć, a przynajmniej nie stanie się to za rządów Dawida Kostempskiego. Dla prezydenta liczy się przede wszystkim walka z PiS oraz z polskim rządem. Jest przeciwny podwyżkom cen wody w skali regionu i kraju, lecz w Świętochłowicach wysokie ceny wody aprobował i wprowadzał.


Jeśli zaś mowa o zużyciu i cenach wody, warto wspomnieć słowo na temat gospodarności. Mając tak wysokie opłaty w mieście należałoby unikać nadmiernego i niepotrzebnego zużycia wody przede wszystkim w sektorze publicznym. Tymczasem okazuje się, że prawdopodobnie do stawu na Skałce dolewano wodę pitną dostarczaną przez wodociągi . W trakcie ostatniej sesji Rady Miasta zapytanie w tej sprawie złożyła radna Prawa i Sprawiedliwości Janina Zięba, wskazując na fakt, iż rosnący poziom wody w stawie nijak ma się do ilości opadów deszczu, jakie na ten czas występowały w naszym mieście. Nieoficjalnie krąży informacja, że koszt dolewanej wody mógł wynieść nawet 50 tys zł. Czy to fakt, czy plotka - dowiemy się niebawem.


red.

07-10-2016 admin 6526

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Rozumiem że masz jakieś wsparcie merytoryczne na swoją tezę? Chętnie poczytamy, cóż to takiego nakradł PiS. Maść na ból [*****] jak się domyślam już masz, ona pomoże ci zrozumieć dlaczego wymieniono niekompetentne pseudoelity spod znaku pomarańczowej zarazy.
  • PiS przez pół roku nakradł wiecej niż PO przez 8 lat a kumpli powciskali na wszystkie możliwe stołki - przez pół roku powtarzam. Wiem że teraz głupio się przyznać że się głosowało na jeszcze wiekszych złodziei, ale przynajmniej się nie ośmieszaj.
  • Musisz jednak przyznać, że lepszy PiS ze swoją katopubliką, niż PO która okazała się jedynie bandą złodziei. Złodziej to najgorszy sort, przeznaczony do utylizacji. Zapamiętaj to sobie. Złodziei powinno się piętnować, wypalać na czołach dupny napis ZŁODZIEJ.
  • Prawdy nie oszukasz przybierając sobie kłamliwy nick
  • A PO to nie komuna? Taka sama jak PIS! Kto podwyższył podatki w kraju? Wielki "liberał" Tusk!
  • Jeszcze dwa lata i miasto uwolni się od tej władzy. Szkoda tylko, że już wtedy miasto będzie bankrutem... I kolejna władza będzie musiała latami sprzątać ten burdel, jaki zafundowała nam PO i jej pobratymcy
 • ..sami widzicie kogo mamy za prezydenta i gdzie ma misto i mieszkańców nie zaPOmnijcie o tym przy wyborach jak bedziecie głosowali
  • no kologe niestety glonojady tyle piją...szkoda ,ze zamiast budować nikomu niePOtrzebne ronda mozna było zailic skałkę z odzysku deszczówki lub wybudować zbiornik retencyjny .............ale jaka władza takie inwestycje
  • dolej z kaliny - podobnie nie truje
   kalinianka
  • Zaraz zaraz - mam rozumieć,że uważasz iż lepszym rozwiązaniem jest nie dolewenie w ogóle wody i dopuszczenie by staw wyschnął ? No chyba ciebie pogięło .....
  • Głupi jesteś! Przez lat 30 prawami natury staw na skałce sam zasilał się z opadów. No ale znalazł się mądrala co w projekcie przebudowy skałki skierował deszczówke do kanalizacji. Tu miał ktoś nierówno pod sufitem. Uważasz że lepszym pomysłem jest płacenie tysięcy żeby ten wakeboard na siłę utrzymać? To już mi cię żal.
 • Trzeba mieć nierówno pod sufitem aby krytykować zasilanie stawu Skałka, który służy nam mieszkańcom. Nawet jeżeli miałoby to nastąpić odpłatnie. To główna przestrzeń sportowa i rekreacyjna w mieście. Przecież wszyscy z niej korzystamy.
  • Idiota z ciebie nietuzinkowy.
  • Może zaczerpnąć wody z Kaliny i dolać do Skałki - podobno woda ta jest nieszkodliwa, a nawet dodaje zdrowia. Dwa problemy rozwiązałyby się za jednym zamachem.
 • Przeszkadza wam pomysł dolania wody do Skałki? To wypierdzielajcie na Saharę. A może lepiej byłoby gdyby staw nadal wysychał lub całkiem wychnął, wtedy był by powód do kolejnej pyskówki o ekologicznym problemie w miescie.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność