Echa korupcji w Świętochłowicach - jest kolejny wyrok

1,5 roku pozbawienia wolności otrzymał bytomski przedsiębiorca pogrzebowy Ryszard W. za wręczenie łapówki prezydentowi Świętochłowic Eugeniuszowi Mosiowi, kiedy ten sprawował swój urząd. Pogrzebowy magnat oczekiwał ustawienia przetargu na jeden z terenów w Świętochłowicach. Były prezydent Świętochłowic m.in. za ten czyn został skazany na karę bezwzględnego pozbawienia wolności.

 

Ryszard W. obecnie jest właścicielem jednego ze świętochłowickich zakładów pogrzebowych, choć znany jest przede wszystkim w Bytomiu. Kilkanaście miesięcy temu do opinii publicznej wyciekły szokujące informacje o nieprawidłowościach do których dochodziło w znajdującym się na terenie jego firmy krematorium. Specjalne reportaże wyemitował w tej sprawie nawet program Uwaga stacji TVN.

 

Co się tyczy Świętochłowic, Ryszard W. korzystając z dobrej znajomości z ówczesnym prezydentem Eugeniuszem Mosiem wręczył mu 50 tys. zł łapówki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że powodem korupcji była chęć nabycia "po cichu" nieruchomości w Świętochłowicach przy ul. Szpitalnej, wraz z kapliczką oraz terenem przylegającym do szpitala nr 1. Do transakcji nie doszło ze względu na zatrzymanie a następnie aresztowanie byłego prezydenta miasta.

 

Co ciekawe, nieruchomość ta finalnie i tak została zakupiona przez Ryszarda W. już za kadencji prezydenta Dawida Kostempskiego, a W. prowadzi obecnie swoją działalność także w Świętochłowicach. Były prezydent Eugeniusz Moś, mimo wyroku bezwględnego pozbawienia wolności nadal nie został osadzony w zakładzie karnym.

 

Materiał wideo można obejrzeć także na stronie Telewizji Katowice:

http://katowice.tvp.pl/27399073/jest-wyrok-w-sprawie-o-korupcje

21-10-2016 admin 7095

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Dobrze że mamy sądy bo przez to mamy prezydenta !
  • To ten koleś od zimnych urn! Dzięki bardzo ale takiemu oszustowi to bym nawet nie zlecil pochówku psa! Po tym co pokazał TVN to facet powinien mieć zakaz prowadzenia takiej działalności!
  • Zabawne :-) Za mosia nie mógł kupić choć dał łapówkę a za Kostempskiego kupił ale czy tez dał łapówkę? Ktoś to sprawdzał?

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność