W Lipinach powstanie Nowy Paryż
fot. wizualizacja osiedla (nowyparyz.pl)

To nie żart lecz sprawdzona informacja, którą od wczoraj można znaleźc w zaprzyjaźnionych z Urzędem Miasta mediach. W Świętochłowicach powstanie Nowy Paryż - nowoczesne luksusowe osiedle mieszkaniowe. Inwestorem jest firma Xenakis znana już w mieście z wcześniejszych realizacji osiedli Dolina Sudecka i Dolina Akacjowa. Lokalizacja to dzielnica Lipiny na granicy z Rudą Śląską.

 

Na internetowej stronie inwestycji czytamy:

Inwestycja Nowy Paryż to wymarzone miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Całość zlokalizowana jest na terenach między Świętochłowicami a Rudą Śląską, w sąsiedztwie natury, z dala od miejskiego zgiełku. Otoczenie zieleni wpłynie pozytywnie na samopoczucie przyszłych mieszkańców, przyczyniając się do uprawiania przez nich sportu, jak i wypoczynku i rekreacji. To idealne miejsce zarówno dla osób lubiących aktywnie spędzać czas, jak i dla szukających ciszy i spokoju. Całość inwestycji obejmuje domy wolnostojące oraz w zabudowie bliźniaczej.

Na portalach ogłoszeniowych już znalazły się oferty sprzedaży. Ceny jakie w nich podano wynoszą od 299 do 548 tys zł a termin realizacji określono na IV kwartał 2017 roku. W ramach inwestycji developer proponuje 73 domy o metrażach od 85 do 152 m2 z dodatkowymi miejscami parkingowymi. Każdy dom ponadto będzie posiadał garaż oraz dużą działkę, niektóre nawet do 730 m2.

Osiedle będzie zamknięte i monitorowane.

 

 

Xenakis to firma ze Świętochłowic z siedzibą przy ul. Wojska Polskiego 16. Powstała w 2013 roku zajmuje się realizacją budownictwa mieszkaniowego, głównie w Świętochłowicach.

red.

30-08-2016 admin 9380

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • dla bogatych jak zwykle a familoki na lipinach ledwo zipią
  • Nie kupilbym tam nawet garazu teren podobno mocno skazony metalami ciezkimi
  • Dużą siłę przebicia ma widocznie prezes Poloczek, coraz większe osiedla, coraz lepsze tereny, coraz....
    pamietam jak złomem handlował

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność