Echa korupcji w Świętochłowicach - jest kolejny wyrok

1,5 roku pozbawienia wolności otrzymał bytomski przedsiębiorca pogrzebowy Ryszard W. za wręczenie łapówki prezydentowi Świętochłowic Eugeniuszowi Mosiowi, kiedy ten sprawował swój urząd. Pogrzebowy magnat oczekiwał ustawienia przetargu na jeden z terenów w Świętochłowicach. Były prezydent Świętochłowic m.in. za ten czyn został skazany na karę bezwzględnego pozbawienia wolności.

 

Ryszard W. obecnie jest właścicielem jednego ze świętochłowickich zakładów pogrzebowych, choć znany jest przede wszystkim w Bytomiu. Kilkanaście miesięcy temu do opinii publicznej wyciekły szokujące informacje o nieprawidłowościach do których dochodziło w znajdującym się na terenie jego firmy krematorium. Specjalne reportaże wyemitował w tej sprawie nawet program Uwaga stacji TVN.

 

Co się tyczy Świętochłowic, Ryszard W. korzystając z dobrej znajomości z ówczesnym prezydentem Eugeniuszem Mosiem wręczył mu 50 tys. zł łapówki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że powodem korupcji była chęć nabycia "po cichu" nieruchomości w Świętochłowicach przy ul. Szpitalnej, wraz z kapliczką oraz terenem przylegającym do szpitala nr 1. Do transakcji nie doszło ze względu na zatrzymanie a następnie aresztowanie byłego prezydenta miasta.

 

Co ciekawe, nieruchomość ta finalnie i tak została zakupiona przez Ryszarda W. już za kadencji prezydenta Dawida Kostempskiego, a W. prowadzi obecnie swoją działalność także w Świętochłowicach. Były prezydent Eugeniusz Moś, mimo wyroku bezwględnego pozbawienia wolności nadal nie został osadzony w zakładzie karnym.

 

Materiał wideo można obejrzeć także na stronie Telewizji Katowice:

http://katowice.tvp.pl/27399073/jest-wyrok-w-sprawie-o-korupcje

21-10-2016 admin 7094

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Będzie głośno
 • słyszałam że moś to pikuś pry delfinie
 • Zero dowodów.Same pomówienia.Może się to jeszcze wyjaśni."Pogrzebowy"nie popuści!
 • Gdyby nie pewien portal, który Delfina ma w d... to gówno wiedzilibyście o wyroku, oraz o tym, co się w naszym mieście dzieje. A Mika STM cos spuscił z tonu. Skowroński nie został szefem TVP to i marzenia o zleceniach dla mediów narodowych odpłynęły. Takie życie. Pora się z Delfinem dogadać i pójść do Canossy
  • Zamknij jape! To że mu nic nie udowodnili to tylko świadczy o tym że opłacił kogo trzeba i tyle! Ten co ma kasę zawsze się wybroni! Synuś od Bolka też nie był pijany tylko miał pomroczność jasną!A kibel to ty masz na głowie i oczy ci przysłania!Jesteś pracownikiem tej firmy tak?Szef płaci za wybielanie?Jakoś TVN nie musiała prostować tego co pokazała więc chyba coś tam jednak było nie tak co?
  • Uważaj na pejsy
  • ty nie rycz tak, poczytaj w necie, poogladaj telewizje , nic mu w zwiazku z urnami nie udowodniono, zmowa rodziny i tyle, wez wsadz leb do kibla z zimna woda, ostygnij chlopie
  • Misia to sobie musisz poszukać! Ameryki tu nie odkrywasz wszyscy wiedzą że o kasę chodzi lecz zmarłemu należy się jakaś godność!A tu ileś tam rodzin nawet nie wie czy prochy w urnach sa po ich bliskich czy też z skrzynki niewiadomo czyje!!!! Tak to wygląda mądralo.
  • "starszemu bratu w wierze" nie przetłumaczysz
   oni mają swoje prawo, tam goj czyli "nie starszy brat w wierze" jest jak śmieć.

   Nie wiedziałeś o tym?
  • Kiedy byłeś na badaniach bo widać coś z kepele nie ta, jest wyrok to jest wina
  • Wracaj do bytomia u nas w swietochlowicach wspieramy lokalne firmy. A nie przybyszów.min
  • a udowodniono mu cos ???? bo jak widać to nie, zemsta rodziny tego Pana i tyle, dziwne że tu kogoś oskarżacie a do tych co oskarżali i również palce w tym maczali latacie pogrzeby załatwiać...heheh jesteście obłedni w tych oskarżeniach..kasa misiu kasa, o to się w tym bajzlu rozchodzi....nara
  • Sprawa jest badana
 • Sąd uznał że żeby kupić trzeba dać. Mosiowi dał-ale nie kupił. Za Kostempskiego kupił. Coś tu jest nie tak z logiką.
  • A żeby kupić trzeba dać łapówkę?

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność