W Lipinach powstanie Nowy Paryż
fot. wizualizacja osiedla (nowyparyz.pl)

To nie żart lecz sprawdzona informacja, którą od wczoraj można znaleźc w zaprzyjaźnionych z Urzędem Miasta mediach. W Świętochłowicach powstanie Nowy Paryż - nowoczesne luksusowe osiedle mieszkaniowe. Inwestorem jest firma Xenakis znana już w mieście z wcześniejszych realizacji osiedli Dolina Sudecka i Dolina Akacjowa. Lokalizacja to dzielnica Lipiny na granicy z Rudą Śląską.

 

Na internetowej stronie inwestycji czytamy:

Inwestycja Nowy Paryż to wymarzone miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Całość zlokalizowana jest na terenach między Świętochłowicami a Rudą Śląską, w sąsiedztwie natury, z dala od miejskiego zgiełku. Otoczenie zieleni wpłynie pozytywnie na samopoczucie przyszłych mieszkańców, przyczyniając się do uprawiania przez nich sportu, jak i wypoczynku i rekreacji. To idealne miejsce zarówno dla osób lubiących aktywnie spędzać czas, jak i dla szukających ciszy i spokoju. Całość inwestycji obejmuje domy wolnostojące oraz w zabudowie bliźniaczej.

Na portalach ogłoszeniowych już znalazły się oferty sprzedaży. Ceny jakie w nich podano wynoszą od 299 do 548 tys zł a termin realizacji określono na IV kwartał 2017 roku. W ramach inwestycji developer proponuje 73 domy o metrażach od 85 do 152 m2 z dodatkowymi miejscami parkingowymi. Każdy dom ponadto będzie posiadał garaż oraz dużą działkę, niektóre nawet do 730 m2.

Osiedle będzie zamknięte i monitorowane.

 

 

Xenakis to firma ze Świętochłowic z siedzibą przy ul. Wojska Polskiego 16. Powstała w 2013 roku zajmuje się realizacją budownictwa mieszkaniowego, głównie w Świętochłowicach.

red.

30-08-2016 admin 9506

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • jest ktoś w trakcie załatwiania formalności??
  • .... ja, na pewno, twoje lepsze
  • weź sie dziołcha przyjrzyj dobrze, część mieszkań była oddana i zamieszkana ponad rok temu
 • Ta komedia to poszukiwany poszukiwana z znakomitą rolą Wojciecha Pokory!
 • taka kasa daje ze 20 tysia brutto na miesiąc czyli koło 15 tysia do ręki.. tyle co przeciętny mieszkaniec miasta zarabia na rok
  tu potrzeba zmian, nie może być tak że urzędnik w białej koszuli zarabia 10 razy tyle co normalny człowiek, rozumiem, 2-3 razy więcej, ale na litość boską nie 10 razy, to jest straszne
  • Potwierdzić "rojenia miejskiego głupka", bez trudu i bez cienia wątpliwości, mogą archiwalne materiały z serwisów specjalizujących się w robieniu zdjęć satelitarnych Ziemi. Patrząc jaki jest teraz u "Bufetowej" w W-wie "bal na Gnojnej", to i w naszym "grajdołku" zdaje się, że jeszcze wszystko przed nami.
 • Jako miejscowy pozwolę sobie na takie skromne podliczenie : na Sudeckiej wycieto około 800 drzew, wokół kaliny bodajże 1300,wytrzebiono roślinność na zielonej Ajsce,w okolicy Opolskiej wycięto też połać lasu, planowana jest wycinka w okolicy huty Florian- budowa domów,no i kolejne niwelacje - budowa Nowego Paryża!!!Była taka komedia gdize dyrektor dostawał nagrody za budowe osiedla na jeziorze , a jezioro przenosił w inne miejsce. Wystraczy przejść spacerkiem po grajdole i mamy Bareję jak żywego!!! A może ktoś wie gdzie coś posadzono w miejsce tych wycinek????A może ktoś wie ile miasto zainkasowało zgodnie z cennikiem za wycięte drzewa od inwestora???Oczywiście znając nasze miasto okaże się ,że tam nic nie rosło i tylko taki głupek jak ja widział tam jakieś drzewa i gniazdujące na nich ptactwo!!!!!Nikt z UM nie potwierdzi rojeń miejskiego głupka!!!
  • CBA
  • A rozumiesz to co czytasz ?? Czy ja pisałam coś o interesach ?? Pisałam że w takim ogródku nawet w paletki nie da sie zagrać. Porażka !!
  • przecież w tym mieście nie powstaje żadna inwestycja bezinteresownie...............
  • Ciekawa jestem z czego jesteś taka zadowolona. Może z ceny za te ledwo 75m2 ?? A może z tego że nie masz nawet piwnicy ?? A może ten "gigantyczny" ogródek ?? Te mieszkania za tę kase to jest porażka !!
 • Jak gminna wieść niesie wsponiana działka "Działka, którą zainteresowany jest prywatny inwestor, została już w październiku 2014 roku oddana w wieczyste użytkowanie prywatnemu inwestorowi, czyli firmie deweloperskiej Xenaxis." Czyli potencjali lokatorzy też dostana wieczyste użytkowanie, a nie włsnośc!!!
 • Jak zapowiadano budowę Sudeckiej to opisywano piekne tereny zielone. Potem wycieto prawie 800 drzew!!!Zakładam,że za frico!!! A może tam wcale nie było drzew????Bo mimo wycinki w okresie ochronnym podobno nie było tam ani jednego ptasiego gniazda co stwierdzono po wycince i wywózce drzew!!!
  polecam : http://finanse.wp.pl/kat,1037883,title,Zaplaca-10-mln-za-wyciecie-drzew,wid,16637687,wiadomosc.html?ticaid=112d0f&_ticrsn=3
  • Osiedle dolina sudecka nie istnieje jeszcze roku
 • Mieszkam od roku na Dolinie Sudeckiej. Jestem bardzo zadowolona. Moim zdaniem każdy powinien posiadać takie mieszkanie. Gdybym nie kupila tego mieszkania na Dolinie na pewno zdecydowalabym się na kupno mieszkania na Nowym Paryżu.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność