Druga edycja zawodów biegowych na orientację

Druga edycja zawodów biegowych na orientację

Mimo natłoku obowiązków w przedświątecznym tygodniu uczennice klasy sportowej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach znalazły czas na wzięcie udziału w drugiej edycji zawodów biegowych na orientację "Katowice wieczorową porą".

Policja ostrzega: nie dajmy się okraść przed świętami

Policja ostrzega: nie dajmy się okraść przed świętami

Każdego roku przed świętami odnotowujemy dużą liczbę włamań i kradzieży kieszonkowych. Okres gorączki przygotowań przedświątecznych sprzyja bowiem rabusiom... często z nieświadomą „pomocą” samych okradzionych. Aby święta rzeczywiście przebiegły w szczęśliwej atmosferze, należy pamiętać o kilku fundamentalnych zasadach bezpieczeństwa.

Nowe legitymacje służbowe policjantów

Nowe legitymacje służbowe policjantów

Od 1 stycznia 2015 roku będą obowiązywały nowe legitymacje służbowe policjantów. Nowe dokumenty będą posiadały więcej zabezpieczeń, które podniosą poziom ich bezpieczeństwa. Legitymacje będą ważne przez 4 lata, czyli do 31 grudnia 2018 roku. Dokumenty, którymi aktualnie posługują się policjanci, tracą ważność 31 grudnia br.

Wypadek na ulicy Łagiewnickiej

Wypadek na ulicy Łagiewnickiej

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-letniej świętochłowiczance, która w miniony wtorek spowodowała wypadek drogowy. Kierująca pojazdem marki Opel wykonując lewoskręt, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Alfa Romeo. W wypadku ucierpiały 3 osoby.

Projekt: Rzecznictwo - wzmocnienie głosu osób bezdomnych

Projekt: Rzecznictwo - wzmocnienie głosu osób bezdomnych

Od 1 listopada 2014 do 31 sierpnia 2015 roku Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Katowickie realizuje zadanie rzecznictwa na rzecz osób bezdomnych w ramach projektu "Wzmocnienie głosu osób bezdomnych" współfinansowanego ze środków programu dla organizacji pozarządowych "Obywatele dla demokracji", który finansowany jest z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Po śląsku o Śląsku w SZSP "Don Bosko"

Po śląsku o Śląsku w SZSP

Tradycją Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach stała się organizacja Dnia Śląskiego. 4 grudnia w święto górników - ale i wspomnienie św. Barbary - wychowankowie salezjańskiej szkoły uczestniczyli w ciekawej lekcji na temat śląskiej kultury i tradycji.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność