Fryzjerzy dla WOŚP i przeciw przemocy

Fryzjerzy dla WOŚP i przeciw przemocy

W niedzielę, 11 stycznia, salon fryzjerski Salonik ze Świętochłowic pracować będzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia fryzjerzy poruszą też trudny temat przemocy wobec dzieci, a pomoże w tym maskotka akcji - pluszowy Nomek.  

Bezpiecznie na świętochłowickich drogach

Bezpiecznie na świętochłowickich drogach

Świętochłowiccy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2014". Działania trwały od 24 do 28 grudnia. W tym czasie na głównych szlakach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miasta należało spodziewać się zwiększonej liczby uczestników ruchu drogowego.

Zatrzymano zuchwałego złodzieja

Zatrzymano zuchwałego złodzieja

Kryminalni ustalili i zatrzymali złodzieja, który na początku października ukradł rower wraz z bagażem. Skradzione mienie o wartości ponad 2,5 tysiąca złotych odzyskano i zwrócono właścicielowi. 36-letni świętochłowiczanin odpowie przed sądem za kradzież.

21-latek zaatakował nożem policjantów

21-latek zaatakował nożem policjantów

Policjanci ogniwa interwencyjnego zostali zaatakowani nożem przez nietrzeźwego 21-letniego mieszkańca Świętochłowic. Dzięki zachowanej czujności i dobremu wyszkoleniu nie odnieśli żadnych obrażeń. Napastnik został obezwładniony, a następnie zatrzymany.

Zatrzymano sprawców napadu na salon gier

Zatrzymano sprawców napadu na salon gier

Świętochłowiccy stróże prawa podczas patrolowania miasta zauważyli niebieskiego opla. Podobny samochód był widziany kilkanaście minut wcześniej w Rudzie Śląskiej, gdzie doszło do rozboju w jednym z tamtejszych salonów gier. Kierowca oraz pasażer zostali zatrzymani.

Bieda w Muzeum Powstań Śląskich

Bieda w Muzeum Powstań Śląskich

Bieda w Muzeum Powstań Śląskich. Ten przewrotny tytuł to jeszcze nie zapowiedź ciężkich czasów dla nowootwartej placówki. Media poinformowały dziś, że zmienia się dyrektor Muzeum. Zostanie nim Halina Bieda z Platformy Obywatelskiej pochodząca z Bytomia.

Przechwycono papierosy i tytoń bez akcyzy

Przechwycono papierosy i tytoń bez akcyzy

W czasie kontroli drogowej świętochłowiccy stróże prawa znaleźli w kontrolowanym samochodzie 31 wagonów papierosów bez polskiej akcyzy oraz 1,5kg krajanki tytoniowej. 29-letni mieszkaniec Świętochłowic, u którego w samochodzie znaleziono "lewy" towar, odpowie przed sądem za wykroczenie skarbowe.

Wzmożone działania świętochłowickiej policji

Wzmożone działania świętochłowickiej policji

18 grudnia w godzinach od 18.00 do 22.00 na terenie Świętochłowic przeprowadzono działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej, eliminowanie nietrzeźwych kierujących, a także ujawnianie i zatrzymywanie osób przewożących narkotyki i wyroby bez oznaczeń akcyzowych. W działaniach wzięło udział 35 stróżów prawa w tym policjanci wydziału prewencji, kryminalnego, ruchu drogowego, zespołu dzielnicowych oraz zespołu do walki z przestępczością gospodarczą. Zatrzymano 3 osoby.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność