Policjanci rozmawiali z uczniami o używkach

Policjanci rozmawiali z uczniami o używkach

Świętochłowiccy mundurowi spotkali się wczoraj z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Świętochłowicach. Spotkanie dotyczyło negatywnych skutków zażywania używek, policjanci zwracali uwagę na problematykę dopalaczy i narkotyków. Na koniec prelekcji dyskutowali z uczniami.

Wykład akademicki oraz warsztaty dla licealistów

Wykład akademicki oraz warsztaty dla licealistów

Dziasiaj uczniowie klasy I A LO SZSP "Don Bosko" w Świętochłowicach będą mieli okazję uczestniczyć - w ramach zajęć z przedsiębiorczości - w akademickim wykładzie prowadzonym przez nadkomisarz Joannę Czechowską, pełniącą wcześniej obowiązki nadkomisarza i zastępcy naczelnikaw sekcji kryminalnej.

Modernizacja torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Bytomskiej

Modernizacja torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Bytomskiej

Trwa modernizacja torowiska tramwajowego wzdłuż ulicy Bytomskiej w Świętochłowicach. W pierwszym etapie wykonawca przebudował tor zachodni na odcinku od przystanku Łagiewniki Targowisko do przystanku Osiedle Na Wzgórzu. W ubiegły weekend zabudował rozjazdy technologiczne, co wiązało się z czasowym zawieszeniem ruchu tramwajów.

Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani

Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani

Dzięki wspólnym działaniom policjantów Wydziału Kryminalnego, Prewencji oraz zespołu dzielnicowych zatrzymano sprawców kradzieży, którymi byli 21-letnia świętochłowiczanka i jej 51-letni konkubent. Pomocny okazał się sklepowy monitoring, dzięki któremu sprawcy trafili za kratki. Policjanci odzyskali część skradzionego łupu.

Obywatel Armenii wszczął awanturę w restauracji

Obywatel Armenii wszczął awanturę w restauracji

Świętochłowiccy mundurowi zatrzymali 50-letniego obywatela Armenii, który, po tym jak wszczął awanturę w restauracji, znieważył i groźbą usiłował zmusić interweniujących policjantów do odstąpienia od wykonania swoich czynności. Na koniec (pomimo tego, że wcześniej rozmawiał z policjantami) stwierdził, że nie zna języka polskiego.

Młodzi złodzieje kabli zostali zatrzymani

Młodzi złodzieje kabli zostali zatrzymani

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali trzech sprawców w wieku 20, 19 oraz 25 lat. Młodzi mężczyźni dokonali kradzieży ponad 65 metrów przewodów elektrycznych. Pierwszy z nich został złapany na gorącym uczynku, pozostałych dwóch następnego dnia zatrzymali kryminalni. Wartość strat przekroczyła 3 500 tysiąca złotych.

Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych

Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych

W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych i znacznym spadkiem temperatur policjanci sprawdzają miejsca przebywania bezdomnych szczególnie w okresie chłodów. Każdego, kto ma informacje o osobach przebywających w warunkach zagrażających życiu i zdrowiu, prosimy o kontakt z wyspecjalizowanymi instytucjami lub policją. Może w ten sposób uratujemy czyjeś życie.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność