Parlament nie dla Świętochłowiczan. Co czeka miasto po zmianie władzy?

Parlament nie dla Świętochłowiczan. Co czeka miasto po zmianie władzy?

2 dni temu, w niedzielę 25 października dokonała się w Polsce zmiana władzy. Platforma Obywatelska na kolanach. Triumfuje Prawo i Sprawiedliwość - partia, która uzyskała wynik pozwalający samodzielnie rządzić zarówno w Sejmie, jak i w senacie. Jeśli dodać do tego fakt, że prezydentem RP jest wywodzący się z PiS Andrzej Duda, można śmiało powiedzieć, że PiS w najbliższych latach będzie władzą absolutną. Jak te wybory wpłyną na życie Świętochłowic?

Syreny zawyją także w Świętochłowicach?

Syreny zawyją także w Świętochłowicach?

Od pewnego czasu pojawiają się informacje dotyczące testowania różnych zachowań związanych z potencjalnym zagrożeniem militarnym. Tym razem organizuje się akcję dotyczącą naruszenia przestrzeni powietrznej. Informuje o tym także świętochłowicki magistrat

Już dziś mieszkańcy Świętochłowic zaprotestują przeciwko złej władzy

Już dziś mieszkańcy Świętochłowic zaprotestują przeciwko złej władzy

W Świętochłowicach od lat nie było manifestacji z prawdziwego zdarzenia. Mieszkańcy naszego miasta długo czekali na zmiany powodujące poprawę ich bytu. Przeliczyli się niestety i teraz to już nie przelewki. 10 Października ulicami Świętochłowic przejdzie manifestacja pokojowa zainicjowana przez stowarzyszenie "Przyjazne Świętochłowice" i współpracujące z nimi organizacje. O godzinie 10:30 z placu Słowiańskiego w Lipinach, ulicami miasta przejdzie marsz protestacyjny. Finał manifestacji odbędzie się pod Urzędem Miasta w Świętochłowicach.

Prezydent miasta ŚMIECIOCHŁOWICE zaprasza.. Manifestacja Pokojowa

Prezydent miasta ŚMIECIOCHŁOWICE zaprasza.. Manifestacja Pokojowa

Różowe okulary są w cenie. Świętochłowicki wydział promocji na tym gadżecie mógł jednak do tej pory sporo zaoszczędzić, bowiem świadomość w mieszkańcach budzi się bardzo powoli. Widać przez nie basen, muzeum i odnowione kolejne warstwy asfaltu. Ale wystarczy je ściągnąć, by dostrzec proces przeobrażania miasta Świętochłowice w ŚMIECIOCHŁOWICE (największe śmietnisko aglomeracji śląskiej).

Partnerskie karty kredytowe

Partnerskie karty kredytowe

Partnerskie karty kredytowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów. Dzieje się tak dzięki korzyściom, które możemy zyskać, posiadając daną kartę w portfelu. Nie chodzi jedynie o brak prowizji za dokonanie transakcji bezgotówkowych oraz brak odsetek przy terminowej spłacie całości wykorzystanego kredytu.

POlityka ponad wszystko - czyli rzecznik prasowy kontra dziennikarze ŚTM

POlityka ponad wszystko - czyli rzecznik prasowy kontra dziennikarze ŚTM

Sprawa wyrzucenia dziennikarzy Śląskiej Telewizji Miejskiej ze studia, które od 17 lat zajmowali na terenie OSIR Skałka nabrała ogólnopolskiego rozgłosu. Trafiła nawet do ogólnopolskiej stacji tv Republika. Do programu "Wolne Głosy" prowadzonego przez Antoniego Trzmiela zaproszono prezesa ŚTM Grzegorza Mikę oraz posłankę Prawa i Sprawiedliwości Marię Nowak. Znów o Świętochłowicach było głośno, i znów w negatywnym znaczeniu, bo w Świętochłowicach dyskryminuje się dziennikarzy, którzy nie jedzą z ręki prezydentowi i urzędnikom.

Świętochłowice po dożynkach - gdzie jest prezydent?

Świętochłowice po dożynkach - gdzie jest prezydent?

W Świętochłowicach, mieście o bogatych tradycjach rolniczych jak co roku (ostatnio) zorganizowano miejskie dożynki. Niestety tym razem nie pojawiło się "sołtysostwo" jak żartobliwie nazywano w ostatnich latach świętochłowickę parę prezydencką. Szkoda, bo bez przebranego w tradycyjny strój Dawida Kostempskiego to już nie to samo, co chociażby rok temu. Trochę się niepokoimy, prezydent od jakiegoś czasu przestał pokazywać się na miejskich imprezach.

Pobiegną ku czci powstańców w trujących wyziewach z Ajski?

Pobiegną ku czci powstańców w trujących wyziewach z Ajski?

Prezydent Świętochłowic na sobotę 29 sierpnia zaplanował w naszym mieście bieg przełajowy ku czci Powstańców Śląskich. Organizuje go wraz z Muzeum Powstańców Śląskich, OSIR Skałka, CKŚ oraz prowadzonym przez Krzysztofa Kiełkowskiego klubem sportów walki "Ronin". Okazuje się, że impreza może zagrażać zdrowiu, gdyż trasa biegu prowadzi przez tzw. "Ajskę", gdzie od dłuższego czasu utrzymuje się straszny fetor i dym pochodzący z palących się wyziewów po wydobyciu łupków.

Stop dopalaczom - informacje i profilaktyka w Świętochłowicach

Stop dopalaczom - informacje i profilaktyka w Świętochłowicach

Dopalacze to w ostatnim czasie jeden z głównych tematów poruszających opinię publiczną. Doprowadzają do szczególnie ciężkich uzależnień, coraz częściej bywają także przyczyną śmierci młodych ludzi. Trwają kampanie informacyjne i profilaktyczne, również akcje przeciw dopalaczom. O to, jak wyglądają w naszym mieście zagrożenia związane z dopalaczami zapytaliśmy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach

Niebieskie serduszko przypomni Ci o bezpieczeństwie

Niebieskie serduszko przypomni Ci o bezpieczeństwie

W ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” na drogi wyruszą policyjne patrole z wolontariuszami PZU, którzy będą dzielić się… miłością! Wolontariusze będą rozdawać niebieskie, zapachowe serduszka, które umieszczone w samochodzie mają przypominać o bezpieczeństwie pieszych.

Uwaga! Nadchodzą 40-stopniowe upały!

Uwaga! Nadchodzą 40-stopniowe upały!

Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepełnosprawnych, czy w zaawansowanym wieku. W żadnym przypadku nie pozostawiajmy ich – nawet na chwilę – w samochodach, bądź na otwartym terenie, gdzie grozi przegrzanie, albo porażenie słoneczne. Nie zapominajmy też o zwierzętach, które również cierpią z powodu upałów.
APELUJEMY!

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność