W Lipinach będą nowe boiska

W Lipinach będą nowe boiska

Place zabaw i boiska to najczęściej wykonywane inwestycje w Świętochłowicach. Dzięki temu dzieci i młodzież z naszego miasta mogą aktywnie spędzać wolny czas. Kolejna inwestycja właśnie ruszyła w Lipinach.

Nowoczesna odkrywa karty: Będziemy budować nić porozumienia!

 Nowoczesna odkrywa karty: Będziemy budować nić porozumienia!

Niedawno opublikowaliśmy w portalu informację o powstaniu świętochłowickiego koła partii Nowoczesna.pl. Podany wówczas komunikat nie zawierał informacji o założycielach, którzy chcieli pozostać przez jakiś czas w ukryciu. Tymczasem ogłoszono skład osobowy zarządu, a o planach na działalność nowej formacji napisał do nas jej przewodniczący, którym został Dariusz Jurczyk.

Nowy Komendant Policji w Świętochłowicach

Nowy Komendant Policji w Świętochłowicach

Andrzej Brzozowski od 2 marca pełni obowiązki komendanta Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach. Wcześniej był wiceszefem policji w Piekarach Śląskich. Nadzorował pion policji kryminalnej. Nominację wręczył mu nadinsp. Jarosław Szymczyk, komendant wojewódzki.

Dostawy wody dla lokatorów MPGL. Zakręcą czy nie zakręcą?

Dostawy wody dla lokatorów MPGL. Zakręcą czy nie zakręcą?

W ostatnich dniach wielu świętochłowiczan mieszkających w komunalnych zasobach MPGL otrzymało do swoich skrzynek pocztowych pisma informujące o możliwości zakręcenia wody w budynkach, których lokatorzy zalegają z rachunkami za wodę. Zagrożenie ma dotyczyć całych budynków, a nie tylko zadłużonych mieszkań, nie da się bowiem na tę chwilę technicznie wyodrębnić lokali, wobec których zakręcenie wody byłoby zasadne. W zamian budynki te miałyby mieć możliwość korzystania z punktów poboru wody.


Ceremonia na "basztowej" czyli dwie wieże i jeden ślub

Ceremonia na

Niecodzienną oprawę miała uroczystość zawarcia związku małżeńskiego Natalii i Michała. Pobrali się bowiem na szczycie odrestaurowanej wieży basztowej w kompleksie zrewitalizowanych Dwóch Wież pozostałych po byłej kopalni KWK Polska. Ceremonię poprowadził Dawid Kostempski - prezydent Świętochłowic.


Świętochłowicka spółka komunalna ukrywa informacje przed badaniem przejrzystości Watchdog Polska

Świętochłowicka spółka komunalna ukrywa informacje przed badaniem przejrzystości Watchdog Polska

Obywatele i obywatelki z ponad 20 gmin w Polsce sprawdzają, jak przejrzyste są spółki komunalne w ich gminach. Biorą udział w organizowanym przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska Monitoringu Spółek Komunalnych. Niestety nie wszystkie spółki są gotowe by z nimi rozmawiać, a przecież od ich funkcjonowania w znaczniej mierze zależy jakość życia mieszkańców. Od września sprawdzane są m.in. Zakład Inżynierii Miejskiej (ZIM) w Mikołowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej (MPGK) w Świętochłowicach oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej (PGK) w Koszalinie. Wymienione spółki  od samego początku niechętnie dzieliły się informacjami o swoim działaniu. Niektóre przeciągały czas rozpatrzenia wniosku, inne odmawiały odpowiedzi, utrudniając przeprowadzenie monitoringu. ZIM i PGK zmieniły swoje podejście do mieszkańców zadających pytania w trakcie trwania monitoringu, czego niestety nie można powiedzieć o spółce ze Świętochłowic.

25 listopada XV sesja Rady Miasta Świętochłowice

25 listopada XV sesja Rady Miasta Świętochłowice

XV sesja Rady Miasta Świętochłowice obecnej kadencji odbędzie się w środę 25 listopada. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 10:00. Służby prasowe UM wreszcie zdecydowały się na wcześniejsze informowanie meszkańców o planowanych sesjach. Do niedawna bowiem tego typu informacje ukazywały się zaledwie na dzień przed planowaną sesją. Przypominamy, że w sesji Rady Miasta mogą brać udział mieszkańcy.

Świętochłowiczanka w gronie najzdolniejszych w regionie!

Świętochłowiczanka w gronie najzdolniejszych w regionie!

Zofia Ogrodowczyk, osiemnastolatka ze Świętochłowic, jest jedną z najzdolniejszych w regionie. Znalazła się wśród 30. osób, które otrzymały stypendium w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego obowiązującego od września 2015 roku do czerwca 2018 roku”. Zofia jest także stypendystką Prezydenta Miasta Świętochłowice i Prezesa Rady Ministrów.

III Górnośląski Bal Charytatywny w Świętochłowicach

III Górnośląski Bal Charytatywny w Świętochłowicach


21 listopada w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach już po raz trzeci odbędzie się
Górnośląski Bal Charytatywny, organizowany z inicjatywy Państwa Ewy i Krzysztofa Sprus
oraz Pana Jerzego Bogackiego - prezesa chorzowskiej Fundacji Silesia, której celem jest
promocja i kultywowanie wiedzy na temat śląskiej kultury, historii i języka.

Akcja "haziel" zakończona. Uczniowie mają nowe sanitariaty!

Akcja

Tak zwana „Akcja Haziel”, której celem było zebranie funduszy na przebudowę zaplecza sanitarnego Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Ślaskiej, została zakończona. Dzięki determinacji Rady Rodziców tej placówki i zaangażowaniu firm, instytucji i osób prywatnych udało się kompleksowo zmodernizować wszystkie sanitariaty w szkole.

ArcelorMittal Poland inwestuje w edukację gimnazjalistów ze Świętochłowic

ArcelorMittal Poland inwestuje w edukację gimnazjalistów ze Świętochłowic

W ubiegły piątek miało miejsce otwarcie nowoczesnej sali językowej w Gimnazjum nr 5 w Świętochłowicach, które połączone było z obchodami Dnia Patronki szkoły – Marii Dulcissimy Hoffman. Dzięki zaangażowaniu firmy ArcelorMittal Poland w realizację projektu, ponad 170 uczniów może za pośrednictwem najnowocześniejszych metod nauczania w bardziej efektywny sposób uczyć się języków obcych. Inicjatywa pozwoli również na rozszerzenie gamy zajęć pozalekcyjnych ukierunkowanych na rozwój języka obcego oraz spotkania kółka europejskiego „Europiątka”.

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność