Utrudnienia drogowe w Świętochłowicach
fot. Bartosz Karcz

Urząd miejski oraz przedstawiciele samorządu informują o utrudnieniach drogowych, związanych z prowadzonymi w mieście inwestycjami.

 

Remont Kanalizacji w Chropaczowie

W związku z remontem sieci kanalizacji ogólnospławnej oraz sieci wodociągowej zamknięte dla ruchu zostały Plac Zawadzkiego - od ul. Wolności do ul. Figuły oraz fragment ul. Buczka. Utrudnienia potrwają do połowy września br.

Ten sam zakres zadań realizowany jest na ul. Armii Ludowej - na odcinku od ul. Łagiewnickiej do ul. Kościelnej. Remont potrwa do końca sierpnia br.Prace wykonywane są na zlecenie Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Po zakończeniu robót związanych z infrastrukturą podziemną wymienione zostaną nawierzchnie jezdni i chodników.

Prace drogowe w Piaśnikach

Do 8 sierpnia na ul. Korfantego w dzielnicy Piaśniki zamknięty jest ruch w obu kierunkach. Komunikacja publiczna kursować będzie bez zmian. Utrudnienia związane są z wymianą nawierzchni jezdni - od ul. Wiosennej do skrzyżowania z ul. Chorzowską. Objazd poprowadzony będzie: ulicami Mickiewicza i Chorzowską.

Drogowcy wykonali już odwodnienie ulicy, ułożyli krawężniki i chodniki z kostki brukowej, zainstalowali też nową sygnalizację świetlną. Niebawem gotowe będzie nowe przejście dla pieszych. Remont ul. Korfantego jest częścią przebudowy ul. Zubrzyckiego. Wartość tego zadania to 1,1 mln zł brutto.

 

www.swietochlowice.pl

07-08-2016 admin 1428

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność