Ruszy miasteczko ruchu drogowego
fot. UM Świętochłowice

W mieście rozpoczęła się realizacja inwestycji w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Już niedługo do użytku mieszkańców oddane zostanie miasteczko ruchu drogowego. Nowy obiekt powstał przy Szkole Podstawowej nr 1 w Piaśnikach. Obecnie trwa procedura odbiorowa.

 

W miasteczku ruchu drogowego dzieci mają uczyć się bezpiecznego korzystania z dróg.To także idealne miejsce do przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową.  

Budżet Obywatelski 2016 w Świętochłowicach wynosi 500 tys. zł, czyli po 100 tys. zł na każdą z dzielnic. Decyzją mieszkańców zrealizowane zostaną także:

- przebudowa placu między ulicą Sądową, a ulicą Wallisa w Lipinach,
- budowa wielofunkcyjnego urządzenia do street workout'u przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Centrum,
- drugi etap modernizacji parku przy Centrum Kultury Śląskiej w dzielnicy Zgoda,
- instalacja monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w Chropaczowie.

 

www.swietochlowice.pl

27-08-2016 admin 1590

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność