Piąta edycja Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach
fot. UM Świętochłowice

Z początkiem października wystartuje kolejna piąta już edycja Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach (UDŚ). Zapisy trwają do 7 września. Dla dzieci w wieku 6-12 lat zaplanowano całoroczny cykl zajęć edukacyjnych, w trakcie których mali miłośnicy nauki będą poznawać ciekawostki z różnych dziedzin m.in. fizyki, chemii, astronomii, zarządzania, przyrody i sztuki.

 

Dzięki UDŚ dzieci poszerzają wiedzę na temat otaczającego ich świata, także w dziedzinach, których do tej pory nie znały lub które wydawały im się nieciekawe albo zbyt trudne.
 
Zajęcia odbywają się w formie interaktywnych wykładów oraz praktycznych warsztatów, wycieczek i spotkań z ciekawymi ludźmi. Plan jest elastyczny i pozwala na dobór warsztatów do indywidualnych preferencji dziecka oraz kalendarza zajęć szkolnych i pozaszkolnych.
Patronat honorowy nad Uniwersytetem sprawuje prezydent Świętochłowic. Gospodarzem spotkań jest Młodzieżowy Dom Kultury. Każdego roku na zajęcia uczęszcza około 80 małych miłośników nauki.
 
Więcej informacji o Uniwersytecie Dziecięcym w Świętochłowicach można uzyskać w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej – tel. 32 295 93 15. Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez stronę internetową Uniwersytetu: www.wsb.edu.pl/ud (zakładka Świętochłowice).

 

www.swietochlowice.pl

24-08-2016 admin 1257

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność