Echa korupcji w Świętochłowicach - jest kolejny wyrok

1,5 roku pozbawienia wolności otrzymał bytomski przedsiębiorca pogrzebowy Ryszard W. za wręczenie łapówki prezydentowi Świętochłowic Eugeniuszowi Mosiowi, kiedy ten sprawował swój urząd. Pogrzebowy magnat oczekiwał ustawienia przetargu na jeden z terenów w Świętochłowicach. Były prezydent Świętochłowic m.in. za ten czyn został skazany na karę bezwzględnego pozbawienia wolności.

 

Ryszard W. obecnie jest właścicielem jednego ze świętochłowickich zakładów pogrzebowych, choć znany jest przede wszystkim w Bytomiu. Kilkanaście miesięcy temu do opinii publicznej wyciekły szokujące informacje o nieprawidłowościach do których dochodziło w znajdującym się na terenie jego firmy krematorium. Specjalne reportaże wyemitował w tej sprawie nawet program Uwaga stacji TVN.

 

Co się tyczy Świętochłowic, Ryszard W. korzystając z dobrej znajomości z ówczesnym prezydentem Eugeniuszem Mosiem wręczył mu 50 tys. zł łapówki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że powodem korupcji była chęć nabycia "po cichu" nieruchomości w Świętochłowicach przy ul. Szpitalnej, wraz z kapliczką oraz terenem przylegającym do szpitala nr 1. Do transakcji nie doszło ze względu na zatrzymanie a następnie aresztowanie byłego prezydenta miasta.

 

Co ciekawe, nieruchomość ta finalnie i tak została zakupiona przez Ryszarda W. już za kadencji prezydenta Dawida Kostempskiego, a W. prowadzi obecnie swoją działalność także w Świętochłowicach. Były prezydent Eugeniusz Moś, mimo wyroku bezwględnego pozbawienia wolności nadal nie został osadzony w zakładzie karnym.

 

Materiał wideo można obejrzeć także na stronie Telewizji Katowice:

http://katowice.tvp.pl/27399073/jest-wyrok-w-sprawie-o-korupcje

21-10-2016 admin 7279

 

Komentując treści w portalu Świętochłowicki.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Ten skrót to Kompletny Tępak taka jest właściwa nazwa!
  • A jednak stare i śmierdzące śmieci wciąż są tu aktywne :(
 • czy twoje inicjały KT to skrót od "Kostempskiego Troll"?
 • Właściciel może i się zmienił lecz od tygodni treść tego portalu z miejsca nie ruszyła więc się nie podniecaj bo to dno i wodorosty! Same stare info i nic więcej więc co tu komentować!
 • Jak to jest, że zmienił się właściciel portalu i skończyły się debilne komentarze o autochtonach itp. Nie ma cenzury wpisów, a jednak się boicie pisać te brednie . Od razu kojarzy mi się nasz lokalny „bohater".
  Pierwsza pozytywna zmiana już jest. Teraz czekam na rozwój tego portalu.
  • Nie broń bandyty jak ktoś np. uciekł z miejsca i zacierał ślady to wiedział co robi. Jest wiele przykladów nawet malutkich dzieciaków co z narażeniem własnego życia pomagali innym.
   Bandyta to bandyta
  • "Przestępca nie powinien sprawować publicznych stanowisk" - zgoda, ale jeśli nawet "dobra zmiana" ma to gdzieś, to kto to ma niby egzekwować?
   Wypadek drogowy jak sama nazwa wskazuje ("wypadek") jest zdarzeniem losowym i każdemu może się zdarzyć. Zachowanie po takim wydarzeniu również może być różne zwłaszcza u człowieka młodego i niedoświadczonego. Natomiast jak ktoś bierze pałę w łapę i idzie bić niewinnego człowieka, to jest to działanie z premedytacją po 100-kroć gorsze od wcześniejszego! I jeżeli dla ciebie nie ma różnicy, to gratuluję przeciągu w głowie.
  • myślałaś? ty myślałaś? chyba się zesrałaś,nie?
 • Pomoże coś straż miejska jak np jakić nędzny skin ucieknie z miejsca wypadku i zostawi potrąconego na drodze ?
 • Ładnie się kombinuje u roninka, brzydkie rzeczy
  • Zgadzam się przestępca to ten co ma wyrok a w szczególności przestępstwo z śmiercią w tle
  • Jak np. sąsiad znęca się nad rodziną, to jest to dla Ciebie argument i usprawiedliwienie, aby robić tak samo? Co ma miejscowość X do Świętochłowic? Według mnie żaden przestępca ani nawet "przestępca", nie powinien sprawować publicznych stanowisk. Tak na marginesie, argument wzięty prosto z komunistycznej propagandy: "A u was biją Murzynów". A poza tym, czy to aby sprawdzona wiadomość? Naczelny tego pisma wraz z aktorem "przerwa między zębami", strasznie kiedyś atakował rzekomo antysemicką wypowiedź córki kandydata na prezydenta RP. A potem musiał przepraszać, tłumacząc się nieporadnie, że w "ferworze walki" politycznej nie zachował się jak rzetelny dziennikarz.
  • Ja w świonach też jeden skin-narcyz biegał z kijem
  • Taki sam, a nawet gorszy "przestępca" został mianowany przez Beatę Szydło na burmistrza w jednej z gmin w naszym kraju. Jak widać standardy gorsze choć to "dobra zmiana" miała być.

   http://natemat.pl/192951,pobicie-kijami-kopanie-lezacego-newsweek-ujawnia-grzechy-burmistrza-mianowanego-przez-premier-s zydlo
 • Jakie to przykre że przestępca może być prezydentem

copyright (c) 2013 - 2015 Przegląd Świętochłowicki     •     wszelkie prawa zastrzeżone     •     Regulamin portalu

Poprzez przesyłanie treści tekstowych, opinii, zdjęć i filmów oraz dodawanie komentarzy i postów, użytkownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie tych treści na stronach portalu www.swietochlowicki.pl

Nawigacja

Nasza społeczność